Laptop nie widzi nawigacji usb


(WODZU) #1

Jaka nawigacja? Jaki masz system operacyjny? Jeśli Vista lub XP to x86 czy x64? Pewnie kazali pobrać ActiveSync 4.5?


(WODZU) #2

XP to x86 czy x64?


(WODZU) #3

Jeśli masz system x64 to przy starcie systemu, w czasie kiedy widać czarny ekran z logo Windowsa, pod spodem widnieje napis "x64 Edition", a system jeśli to faktycznie XP jest w wersji angielskiej. Ja mam nawigację NavRoad NR410 i po podłączeniu do komputera z systemem x64 nie ma dostępu do jej pamięci, a konkretnie brak sterownika. Jeśli chcę aktualizować soft w pamięci wewnętrznej podłączam ją do laptopa z systemem x86, a zawartość karty zmieniam wyciągając ją i wkładając do czytnika ponieważ akurat mój model nawigacji działa n USB 1.1 i dane lecą jak krew z nosa. Jeśli jednak dałeś za system 240zł to na pewno nie jest to wersja x64 i przyczyna musi leżeć w czymś innym. Może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł.


(MarS) #4

Musisz najpierw powiązać urządzenie z modułem Active Sync

Cytat:

"Na komputerze stacjonarnym należy zainstalować program

Microsoft ActiveSync. Po podłączeniu palmtopa do portu USB program MS ActiveSync “wystartuje”

automatycznie i pojawi się zapytanie o rodzaj powiązania. Można wybrać “Powiązanie typu gość”."


(system) #5

Wystarczy pobrać ze strony Microsoftu program Active Sync, po podłączeniu praktycznie od razu można działać, nie trzeba konfigurować.


(WODZU) #6

Kolega "duzy76" napisał że to pobrał i nic. Choć 100% pewności nie mam ponieważ nie czyta do końca tego co piszę i nie odpowiada konkretnie na pytania. Wiem że np. mój NavRoad NR410 nie działa pod XP x64 pomimo pobrania i instalacji ActiveSync 4.5. Na Viście x86 działa bez problemu, przy czym tam nie trzeba pobierać ActiveSync ponieważ jest już wbudowany w system.


(MarS) #7

Na Viście 32-bit i 64-bit działa wbudowany Windows Device Mobile Center


(WODZU) #8

Jeśli nie ma napisu x64 Edition to masz x86, a nie "kiszka z rady".


(WODZU) #9

A gdzie ja tutaj

napisałem że

Napisałem że w wersji x64 pojawia się napis "x64 Edition". Nie napisałem że w wersji x86 pojawia się napis "x86 Edition".

Reasumując - czytajmy ze zrozumieniem...