Laptop nie widzi nawigacji usb

Jaka nawigacja? Jaki masz system operacyjny? Jeśli Vista lub XP to x86 czy x64? Pewnie kazali pobrać ActiveSync 4.5?

XP to x86 czy x64?

Jeśli masz system x64 to przy starcie systemu, w czasie kiedy widać czarny ekran z logo Windowsa, pod spodem widnieje napis “x64 Edition”, a system jeśli to faktycznie XP jest w wersji angielskiej. Ja mam nawigację NavRoad NR410 i po podłączeniu do komputera z systemem x64 nie ma dostępu do jej pamięci, a konkretnie brak sterownika. Jeśli chcę aktualizować soft w pamięci wewnętrznej podłączam ją do laptopa z systemem x86, a zawartość karty zmieniam wyciągając ją i wkładając do czytnika ponieważ akurat mój model nawigacji działa n USB 1.1 i dane lecą jak krew z nosa. Jeśli jednak dałeś za system 240zł to na pewno nie jest to wersja x64 i przyczyna musi leżeć w czymś innym. Może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł.

Musisz najpierw powiązać urządzenie z modułem Active Sync

Cytat:

"Na komputerze stacjonarnym należy zainstalować program

Microsoft ActiveSync. Po podłączeniu palmtopa do portu USB program MS ActiveSync “wystartuje”

automatycznie i pojawi się zapytanie o rodzaj powiązania. Można wybrać “Powiązanie typu gość”."

Wystarczy pobrać ze strony Microsoftu program Active Sync, po podłączeniu praktycznie od razu można działać, nie trzeba konfigurować.

Kolega “duzy76” napisał że to pobrał i nic. Choć 100% pewności nie mam ponieważ nie czyta do końca tego co piszę i nie odpowiada konkretnie na pytania. Wiem że np. mój NavRoad NR410 nie działa pod XP x64 pomimo pobrania i instalacji ActiveSync 4.5. Na Viście x86 działa bez problemu, przy czym tam nie trzeba pobierać ActiveSync ponieważ jest już wbudowany w system.

Na Viście 32-bit i 64-bit działa wbudowany Windows Device Mobile Center

Jeśli nie ma napisu x64 Edition to masz x86, a nie “kiszka z rady”.

A gdzie ja tutaj

napisałem że

Napisałem że w wersji x64 pojawia się napis “x64 Edition”. Nie napisałem że w wersji x86 pojawia się napis “x86 Edition”.

Reasumując - czytajmy ze zrozumieniem…