Laptop "nie widzi" routera, sieciówka

Cześć. Laptop to DELL VOSTRO 1720, xp z sp3 Przez ponad rok wszystko hulało, aż do dziś :confused: Nagle rozłączyło neta i Xp cały czas wywala mi info, że “łączność jest ograniczona” ikonka komputera koło zegara z żółtym trójkątem. " Komputer nie może pobrać adresu IP z rutera". Nawet w ustawienia routera przez przeglądarkę nie można wejść. Sieciówka w lapku raczej sprawna, znaczy aktualizowałem stery, przywracałem stare itp laptop widzi ją poprawnie w “Menedżer urządzeń”. Kabel sprawny, router i połączenie też, bo… sprawdzałem na innym kompie i WSZYSTKO ok. Czyli problem w moim lapku, jego sieciówce lub w systemie…zmiana sterów, odinstalowanie jej, restarty itp. NIC nie pomaga…

Ustaw na karcie adres IP ręcznie, może to krótką metę pozwoli skorzystać z sieci, jeśli to nie pomoże to sugestia, że problemem jest uszkodzona karta sieciowa może być trafna - spotkałem się już kilka razy z podobnym przypadkiem - takie same objawy i zawsze problemem okazywała się uszkodzona karta sieciowa.

Możesz próbować poszukać serwisu, który kartę wymieni - np. Dell w modelu D620 taką możliwość udostępniał karta była modułem wpinanym w płytę główną i można było ją wymienić, może podobnie jest w tym modelu?!

Możesz również korzystać z karty sieciowej na USB (np. KARTA SIECIOWA LAN USB 2.0/RJ-45 ADAPTER ETHERNET)

Chodzi mi głównie o fakt czy może być uszkodzona sieciówka, która mimo tego daje sobie instalować sterowniki, w systemie pokazuje ją jako urządzenie działające poprawnie, w menedżerze urządzeń nie ma koło niej info systemowego, że źle działa lub wcale? Laptop ma wi-fi więc to mały problem ale niestety jakoś muszę mieć możliwość konfiguracji routera (porty itp), a skoro “kabel” nie działa. Na chwilę mogę na innym kompie to robić ale…dlatego nurtuje mnie 1 cześć mojego pytania. Oczywiście zostanie zakup sieciówki na usb lub wymiana w lapku…

Tak, karta sieciowa może być uszkodzona pomimo że: