Laptop nie widzi stacji dysków

Mam problem związany ze stacją dysków. Otóż mój laptok wogóle “nie widzi” jej. Nie raz jak mu się coś przypomni to już jest, ale gdy włożę płytę to on jej nie chce odpalić. Jestem bardzo zmartwiona, gdyż nie mogę oglądać filmów. Pomóżcie! !!

A od kiedy tak się dzieje? Wcześniej było ok? Spróbuj wejść Panel sterowania > System > Sprzęt > Menedżer urządzeń i zobacz czy jest tam widoczny Twój napęd, może wyświetlony jest komunikat (żółty wykrzyknik) o błędzie? Może kwestia sterowników?

Jaki napęd i jaki system.

Wyczyść napęd.

Zobacz czy w systemie napęd jest widoczny,odwiedź menadzer urządzeń i zobacz na napęd co słychać i czy wszystko gra.

Sprawdź napęd na innych płytach .

Sprawdz napęd na innym lapie,może serwis lub nowy.

Otóż nie ma rzadnych wykrzykników, a dzieje się to od jakiegoś czasu, ale wystarczylo zrestartować kompa i juz było dobrze. A teraz to juz nie pomaga. Jest to stacja dysków CD-RW/DVD.

Jaki system.

Menadzer urządzeń i usuń lub odinstaluj napęd,restart kompa i niech system ponownie zainstaluje napęd i zobacz.

W nenadżerze urządzeń są stacje dysków jest jedna (lokalizacja0 (0) i jest napisane, iż to urządzenie działa poprawnie. Ja już nie wiem co mam zrobić. :frowning:

Post 2

Już działa zrobiłam jak mówiłeś! :lol:

Bóg ci w dzieciach wynagrodzi! Dzięki wielkkkkiiiiieeee!

Nie czytasz co pisze,jaki masz system.

W menadzeże urządzeń musi być wpis CDROM,CDROM/DVD,stacje dysków CDROM/DVD lub podobnie,rozwiń wpis i powinien być napisany typ zainstalowanego napedu i PPM na napędzie i opcja usuń lub odinstaluj,restart kompa i sprawdz czy się zainstalował poprawnie i działa.

UPDATE

Nieraz problem powraca,tak więc nic nie wiadomo.

Poczytaj o napędach i problemach tu.

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

Sprawdz w menadzeże wszystko,szczególnie kontrolery IDE i transfery.

Może być potrzeba wgrania ASPI 4.71.2

Spoko działa już !!

  1. flordota , nadawaj taki tytuł tematowi, aby było wiadomo, o co chodzi. Unikaj tytułów “Ratujcie”, “Pomocy” itp. Tytuł zmieniłem.

  2. Nie pisz posta pod postem. Jeśli chcesz coś dopisać, użyj funkcji “Zmień” i dopisz. Dwa posty połączyłem w jeden.

  3. Unikaj nadmiaru emotikonek w wiadomości. To brzydko wygląda i odwraca uwagę od treści. Skasowałem nadmiar “buziek”, pozostawiając jedną na znak twojej radości.

  4. Skoro problem rozwiązany, temat zamykam.

Jeśli miałabyś dalsze kłopoty w tym temacie, napisz PW do mnie lub innego moderatora z prośbą o odblokowanie, wskazując oczywiście, o który temat chodzi.