Laptop nie widzi wbudowanego mikrofonu. (rozwiązany)

Witam, temat już był na wielu forach,ale rozwiązania jakie tam znalazłem w moim przypadku nie działają. Proszę mnie więc nie odsyłać do guglowania itp,bo to już mam za sobą.

Mój sprzęt to laptop Lenovo 3000 N200 z so Vista Home Basic, karta dźwiękowa Realtek HD Audio.

Problemem jest to,że komputer nie widzi wbudowanego mikrofonu. Używam go od 5 lat intensywnie i on mi teraz mówi,że już go tam nie ma:) Tydzień temu po prostu znikł! Wybierając na “Urządzenia do nagrywania” mówi,żę “Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio”. Głośniki są i działają,mikrofonu nie ma. W menadżerze Realtek to samo, a w menadżerze urządzeń mówi,że “To urządzenie działa poprawnie”, niech go szlag! Sterowniki są,wszystlko jest po staremu,ale mikrofonu nie ma i cholera wie gdzie jest.

Ktoś w necie miał ten sam problem w Dell’u i rozwiązaniem było włączenie mikrofonu w BIOS-ie. Też tam już byłem,ale w ógóle nie znalazłem tam czegokolwiek o urządzeniach audio. Nic tam nie da się włączyć z tego tematu.

Kto może niech pomoże,bo już nie wiem gdzie szukać rozwiązania.

Z góry dzięki.

Weź pod uwagę fizyczne uszkodzenie mikrofonu, być może reinstalacja systemu pomoże (uporządkowanie sterowników).

Z pomocą innego użytkownika znalazłem rozwiązanie. Trzeba w Panelu St. w zakł. Dźwięk kliknąć prawym i zaznaczyć “Pokaż wyłączone urządzenia”, po czym je po prostu włączyć. Wszystko już teraz gra.

Dziękuję za zainteresowanie,temat zamykam.

Ja mam zaznaczone żeby pokazało wyłączone urządzenia ale mikrofonu i tak nie wykrywa. Mikrofon jest sprawny. Na świeżym windowsie zawsze poazuje mikrofon a po aktualizacji już nie


A tutaj masz włączony mikrofon

Jak to Windows 10 “1803”, to bym sprawdził czy może nie mieszają tego przy okazji ustawienia prywatności i domyślne wyłączenie działanie mikrofonu.