Laptop nie widzi wbudowanej kamery internetowej (Lenovo win10)

Witam serdecznie.

Mam problem z wbudowana kamerką w swoim laptopie (Lenovo Z710). Problem przedstawia się następująco: Po przejściu z win8 do systemu win10 komputer nie wykrywa kamery internetowej. Dla ścisłości: urządzenie zostało wykryte w menadżerze urządzeń, ale przy próbie użycia kamery do zrobienia zdjęcia “profilowego” wyskoczył błąd (błąd dotyczył braku wykrycia kamery), a sama kamera cudownym sposobem zniknęła z listy menadżera urządzeń, a zastąpiło ją “nieznane urządzenie USB”. Po przekopaniu internetu trafiłem na artykuł, w którym była mowa, iż system win10 “psuje” kamery. (link: http://antyweb.pl/windows-10-kamera-internetowa/). Skorzystałem ze sposobu na naprawę tego problemu zawartego w tym artykule. O dziwo pomogło, ale nie do końca. Urządzenie ponownie pojawiło się w menadżerze urządzeń, ale przy ponownej próbie zrobienia zdjęcia “profilowego” okienko aparatu był całe czarne. Po zrestartowaniu komputera ponownie wyskakuje dziwny błąd przy próbie użycia kamery, a po jakimś czasie znowu jej nie widzi w menadżerze urządzeń i wraca kochane “nieznane urządzenie USB”. Sterowniki oczywiście próbowałem instalować z oficjalnej strony producenta, ale to nic nie daje. Nawet po fiasku z właściwymi sterami, pokusiłem się o instalacje wersji przeznaczonych dla innych systemów, też nic.
Uprzedzając pytania i sugestie:

  • nie mam klawisza do włączania/wyłączania kamery.
  • kamera raczej nie jest zniszczona, ponieważ komputer widzi urządzenie jako USB.
  • kamera nie jest dla mnie aż tak ważna abym dla niej formatował kompa.
  • nie mam możliwości powrotu do poprzednich ustawień, bo komputer był niedawno czysty, a obraz systemu został zrobiony już po niedziałającej kamerze.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i rady

Możliwe, że uszkodzony jest kabel sygnałowy od płyty do matrycy, brak styku lub uszkodzona kamerka.

Masz gwarancję, to serwis.

Oczywiście deinstalację starego sterownika robiłeś z poziomu programy i funkcje, czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i ster firmowy do systemu W10.

Myślałem nad tym czy kamerka może być zniszczona, ale czy wtedy system widziałbym “nieznane urządzenie USB”?

Powtórzę uinstal sterów tak dokładnie jak napisałeś i powiem jak rezultat.

To chyba jednak uszkodzona kamer/niełączący przewód, ponieważ przy poruszaniu “klapą” na zmianę: widzi kamerę, “nieznane urządzenie USB” oraz nie widzi nic.
Jeśli już nawet dostrzega kamerę, to ekran jest czarny.
Teraz pytanie: Czy da się to jakoś łatwo naprawić. Czy jest możliwość łatwego dojścia do tego kabelka i “dociśnięcia” go?
Pytam ponieważ problem tkwi w tym, iż laptop był zakupiony na odległość i przyszedł kurierem. Ewentualna reklamacja, to minimum kolejne 2 podróże paczki. Z tego co słyszałem, to paczki na sortowni są traktowane jak mięso (nie jest wykluczone, że ta awaria jest spowodowana przez to). Kamera nie jest tak ważna aby ryzykować kolejne podróże paczki i ewentualne następne usterki, więc jeśli to nie jest skomplikowane wolałbym spróbować samemu lub przez inny serwis na miejscu.

Jak jest na gwarancji, proponuję nie rozbierać - ewentualnie przy okazji lub przed końcem gwarancji dać do naprawy.