Laptop nie widzi wifi, ale tylko niektórych

No właśnie to jest mój problem. Ostatnio uruchomiłam dość wiekowego już laptopa (6lat) i chciałam połączyć się z internetem, ale w sieciach, które można było wybrać nie było mojej sieci. Mam tu jeszcze dwa laptopy, które łączą się z tą siecią i wszystko działa super, więc to raczej nie problem z internetem, a z komputerem… Co więcej ten stary komputer widzi dużo mniej sieci niż te nowe. Dlaczego tak się dzieje? Co powinnam zrobić?? To kwestia ustawień czy może coś w tym komputerze jest za stare i trzeba wymienić (dawniej łączyłam się na nim z internetem przez wifi i wszystko działało jak trzeba). Sprawdzałam różne fora i nie mogłam znaleźć odpowiedzi… Proszę czy ktoś może pomóc?

(na tym komputerze mam windowsa xp)

Odpowiedź jest bardzo prosta, Twój laptop pracuje w starszym standardzie, np 802.11g i nie widzi routerów pracujących w standardach 802.11n i 802.11ac . Przestaw WiFi na 801.11g. W swoim routerze też przestawiałam na 801.11g, ponieważ mój stary laptop nie widział sieci mimo, że nowy laptop i telefon nie miały z tym problemów.

Już działa! Niesamowite, że to taka drobnostka tylko, w życiu bym nie wpadła… DZIĘKUJĘ BARDZO!!