Laptop nie widzi / wykrywa karty graficznej

(MadHatter) #1

Witam .

Wczoraj zakupilem laptop acer aspire e5-571g w wersji bez systemu . Instalacja windowsa 7 32bit przebiegla pomyslnie , jednak laptop nie widzi karty graficznej nvidia geforce 840m , przy probie instalacji sterownikow do karty wyskakuje komunikat , ze nie mozna ich zainstalowac gdyz nie ma odpowiadajacego im uzadzenia . W device menager wykrywa mi tylko intel hd graphic family . Wersja biosu 2.8 nowszej nie znalazlem . Nie mam zadnego pomyslu  a i szukanie na google nie pomoglo .

(JNJN) #2

Bo może jej nie ma?

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

W biosie się nie bawiłeś, może ją wyłączyłeś?

(S3BA_) #3

Podaj dokłady model lapka, bo wersja E5-571G-38VF na grafikę nvidia a np. E5-571G-63CG już tylko intelowską.

(system) #4
  • O ile ja wiem, to ten laptop powinien mieć instalowane wyłącznie systemy 64-bitowe (7 lub 8.1). Dla 32-bitowych nie ma sterowników!

• Pewnie próbowałeś instalować sterowniki ze strony nVidia, zamiast ze strony Acera.

(MadHatter) #5

biosie sie nie bawilem , karte ma w mendżeże jest tylko intelowska sprawdzalem .

aver aspire e5-571g-547f na naklejce jest napisane nvidia geforce 840m 

tak mi sie wydawało ze to moze bc przez werse systemu 32 bit , a sterowniki tylko od acera probowalem . 

W kazdym razie zalcacie przeinstalowanie na 64 bit ?

(system) #6

Ja tak! W każdym razie na stronie firmowej Acera: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers   żadnych sterowników do wersji 32- bitowych nie ma!

(JNJN) #7

To nie ma znaczenia, jak karta jest w menadżerze powinna być jako niezainstalowane urządzenie?

Wklej zdjęcia zakładek biosu.