Laptop Nie wykrywa dysku twardego

Witam

Mam problem posiadam laptopa z dyskiem WD Scorpio Blue 500 GB. W pewnym momencie lap sie wyłączył jednak po chwili podczas próby załączenia windows normalnie się wczytał i pochodził ok godzinki. Po tym czasie znowu się wyłączył i teraz podczas włączenia lapa w biosie nie widać tego dysku. Sprawdzałem na kilku lapach i niestety nigdzie go nie widać. Kupiłem obudowę pod USB aby go jeszcze sprawdzić i po podłączeniu słychać tylko takie chwilowe hmm… “syczenie…” i cisza znowu i cisza i koniec.

Czy jest możliwośc jego regeneracji?

Albo przynajmniej odzyskania danych?;>

Czyli trzeba nowy dysk.

Spróbuj go podłączyć do kompa stacjonarnego jak zwykły dysk sata i zobacz.

Jak bios nie widzi dysku, będzie duży problem z odzyskiem danych.

OK zobaczę jeszcze z podłączeniem do stacjonarki.

A jeśli chodzi o nowy dysk to właśnie lap jest jeszcze na gwarancji dlatego pytam o odzyskanie danych, ponieważ nie wiem jak to jest np w AGD-euro-rtv, ale wolałbym żeby jeśli ja nie odzyskam tych danych to już nikt się do nich nie dostał.

Ralf87 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie musisz oddawać laptopa do sklepu w którym go zakupiłeś, odeślij go bezpośrednio do producenta z dowodem zakupu i opisem usterki.

pzdr

Właśnie sprawdziłem dysk na stacjonarnym identyczne zachowanie jak po podłączeniu pod obudowę USB…

Czyli już straciłem nadzieję.

Zostaje tylko reklamacja.

I na pewno nikt w serwisie nie bawi się w przeglądaniem dysków, szczególnie tych co całkiem padły.