Laptop nie wykrywa głośników

Cześć. Próbowałem sam sobie jakoś poradzić z moim problemem, przejrzałem masę wątków na różnych forach, ale jednak mnie to wszystko przerosło. Sprawa wygląda tak: kupiłem używany laptop, wszystkie sterowniki wg sprzedającego miały być zainstalowane, ogólnie mówiąc - sprzęt gotowy do pracy. Wszystko ładnie śmigało, dopóki nie podłączyłem głośników zewnętrznych 2+1. Nie wykrywa ich niestety. Dźwięk w głośniczkach laptopa jest (i tylko w nich). Pobrałem z tej strony Realtek AC’97 Audio Codecs 6305 dla systemu XP, ale to jak się później okazało tylko sprawę pogorszyło - wyskoczył komunikat na niebieskim tle z tekstem “wystąpił/pojawił (się) problem” i tyle zdążyłem przeczytać, bo zrestartowało mi komputer, a przy włączaniu się zawiesił na amen. Gdy włączyłem ponownie, dźwięku nie było już nigdzie (kod błędu 88780078), więc zainstalowałem z pliku o nazwie “audio” SIGMATEL STAC 975X AC97 Driver, które już poprzedni właściciel zostawił na dysku w folderze “Drivers”. Dźwięk powrócił do głośniczków laptopa, ale “normalnych” nadal nie wykrywa. Bardzo proszę o pomoc.

Na koniec przedstawię dokładniej mój komputer (Dell Latitude D610):

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera DELL

Nazwa użytkownika User

Płyta główna

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 740J, 1733 MHz (13 x 133)

Nazwa płyty głównej Dell Latitude D610

Mikroukład płyty głównej Intel Alviso i915PM

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Phoenix (10/02/05)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran

Karta wideo ATI MOBILITY RADEON X300 (64 MB)

Karta wideo ATI MOBILITY RADEON X300 (64 MB)

Akcelerator 3D ATI Mobility Radeon X300 (M22)

Multimedia

Karta dźwiękowa Intel 82801FBM ICH6-M - AC’97 Audio Controller [b-1]

Na mój gust uszkodzone gniazdo jack w laptopie.