Laptop nie wykrywa internetu przewodowego

Siema, mój laptop był ostatnio wysłany do gwarancji[miał wymieniany dysk] o czym już tutaj pisałem i przyjechał ok. Poleżał trochę z 2 tygodnie a teraz próbuję wejść na neta podłączam kabel ale nic po prostu nie wykrywa go tak jakby.

Otwórz systemowy Menadżer Urządzeń i sprawdź, czy są tam jakieś żółte pytajniki lub wykrzykniki. Szczególnie chodzi o pozycję pn. Karty sieciowe.

Aha ok ale gdzie mam wejsć dokładnie ? Ja się [jeszcze] mało znam na windowsie 8 …

No to będzie trudno! Poszukaj gdzieś ikonki pt. " Komputer" (może być po otwarciu prawego paska). Kliknij na niej prawym przyciskiem myszy i wybierz z dolnego menu Właściwości > po lewej stronie okna, u góry znajdziesz Menadżer Urządzeń. Otwórz go. Reszta wyżej…

Będąc w trybie pulpitu, wciśnij kombinację klawiszy Win + R a następnie wpisz devmgmt.msc i zatwierdź przyciskiem Enter.

Nie nie ma żadnych wykrzykników ani nic takiego jest tylko jeden wykrzyknik w takim trójkącie pod kategorią: Karty Graficzne ale to chyba nie to co nie ?

No, to brak Ci prawidłowego sterownika, ale karty graficznej. Rozwiń (taki plusik) wobec tego w tym Menadżerze pozycję Karty sieciowe i podaj tutaj co tam jest napisane. Mogą być dwie lub trzy podpozycje. A tak w ogóle, to podaj firmę i model Twojego laptopa.

A więc tak:

Karty sieciowe:

Bluetooth Device (Personal Area Netwrok)

Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)

Microsoft Kernel Debug Network Adapter

Qualcomm Atheros AR9485-EG Wireless Network Adapter

Laptop: Samsung np350e5c-s05pl

I tu jest problem, ponieważ Twój system operacyjny nie wykrywa w komputerze żadnej karty sieciowej przewodowej!

Wykrywa jedynie kartę sieciową, ale bezprzewodową, czyli WiFi. Wygląda na to, że karta sieciowa przewodowa jest uszkodzona (trochę w to wątpię) lub nie ma sterowników dla Windowsa 8. Trzeba by pobrać to: http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201307/20130717184654015/SWUpdate_2.1.17.9.ZIP

Po pobraniu rozpakować pobrany plik i zainstalować tę aplikację na Twoim laptopie. Posługując się nią można pobrać i zainstalować u Ciebie sterowniki karty sieciowej przewodowej (oznaczanej czasem jako LAN lub Ethernet ), a także brakujące Ci sterowniki karty graficznej. Najlepiej byłoby abyś wszystkie sterowniki, jakie zaproponuje ten program, zainstalował.

Jak się czujesz na siłach, to wykonaj tę robotę.

ok spróbuje :slight_smile:

Dodane 20.09.2013 (Pt) 16:05

Czy ten program to SW Update ?

Tak! Spokojnie go zastosuj.

ołkej !:smiley:

Dodane 22.09.2013 (N) 16:54

Nie działa ! :frowning: