Laptop nie wykrywa karty graficznej po wymianie płyty gł

Witam, posiadam laptopa Samsunga R530, 4GB Ram,Win 7 x64 Intel Pentium Dual Core 2.20 GHz z grafiką Intel 4 Series Express Chipset Family (zintegrowaną 64 MB) oraz Nvidia GeForce 310m (dedykowana 512 MB).

Problem polega na tym, że lapek jest świeżo po wymianie płyty głównej, stara płyta miała identyczne części, można powiedzieć, że to kopia i nie wykrywa mi karty graficznej GeForce’a tylko tą zintegrowaną, próbowałem instalować sterowniki do nvidii, ale podczas instalacji wyskakuje takie oto okienko:

5329374900_1378641860_thumb.jpg

Czyli po prostu nie wykrywa odpowiedniego sprzętu, to samo w menedżerze urządzeń, widoczna tylko grafika od Intela:

4870004500_1378641859_thumb.jpg

Próbowałem, zwiększyć wydajność i trochę pograłem żeby Optimus (automatyczny przełącznik kart) uruchomił 310m. W BIOSie także nic nie mogę zdziałać, gdyż nie mam tam opcji dotyczących grafiki (wina najnowszej wersji BIOS). Być może jest to wina nowej płyty głównej dlatego wstawiam zdjęcia, może uda się komuś wyszukać problem.

9193771200_1378641851_thumb.jpg

6391396600_1378641853_thumb.jpg

5194956200_1378641855_thumb.jpg

2786723700_1378641857_thumb.jpg

Wygląda, że w ogóle nie widzi GF możliwości:

  • wyłączona w biosie

  • może jest jakiś włącznik tej dodatkowej karty

  • uszkodzona

A jak można ją włączyć w biosie, moja wersja to 05JD i nie widziałem tam żadnych opcji dotyczących karty graficznej.

A myślisz, że ja wróżka, przejrzyj opcje biosu, jak nie ma opcji, masz automat (najnowszy bios) - czyli powinna pracować automatycznie.

Jak wszystko gra powinna się pojawić w menadżeże.

A może ta płyta NIE posiada w ogóle karty GF?

Odkręć radiator, między procesorem a pamięciami jest coś co przypomina czipset od grafiki. Wytrzyj pastę i zrób zdjęcie temu czemuś to obczaimy. Przywróć domyślne ustawienia biosu. Spod Parted Magic (pobierz, wypal, zbootuj) z terminala wpisz komendę “lspci” i pokaż wynik (może i być zdjęcie ).

Ok mogę zrobić to co napisałeś, tylko nie wiem czy usunięcie pasty niczemu nie zaszkodzi bo nie mam jej więcej.

PS. Koleś, od którego kupowałem płytę zapewniał, że grafika jest na 100% zamontowana, ale nie zaszkodzi rozkręcić i sprawdzić :slight_smile:

Baterię oczywiście wyciągałeś, reset biosu robiłeś?

A płyta ma jakiś typ, numer seryjny?

Z tego co widzę, takie laptopy występują bez karty GF, więc możliwe, że jest ileś rodzai tych płyt.

Model jest widoczny na pierwszym zdjęciu płyty.

Do tego laptopa jest tylko jeden rodzaj płyty i od początku fabrycznie w niej jest montowana karty nvidii gf.

Nie wyciągałem baterii BIOSu i nie resetowałem go, ale zrobię to jak rozkręcę laptopa, żeby zrobić zdjęcie zawartości pod radiatorem.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/spr … zenta.aspx

Np: jakoś tu w recenzji nie widać karty GF?

http://www.arest.pl/produkt/22344/SAMSU … lasciwosci

Napisz te dane, bo na zdjęciu nie bardzo widać.

Nie wiem czemu tamte recenzowane R530-stki różnią sie od mojego, na dowód że wcześniej miałem w niej grafikę nvidii gf, macie fotkę nalepek ](*,) :

5rvu.jpg&action=rotate

R530 to tylko cyferka - tym się nie sugeruj. Te same 530 mogą się od siebie diametralnie różnić.

Robi się offtop. Sprawdź co jest pod radiatorem i skończy się gdybanie. Żeby to potem złożyć musisz nałożyć nową pastę.

Model: Bremen-UL

REV(?): 1.1(091224)-3

Niestety w Evereście nazwa i typ płyty pokazuje jako “Nieznzne”

Rozbierz i podaj dane o które prosimy.

I mówimy o nowej płycie, a tu jest? Twoja,to historia.

Więc wstępnie?

chip masz chyba taki?

Więc wygląda, że jest tylko grafika Intela.

Niestety kolega JNJN ma chyba rację, zamieszczam zdjęcia tego co pod radiatorem:

Tekst na chipie:

"i AC826L 40

SL66M

E009A896"

jgi0.jpg

wqab.jpg

acby.jpg

vlj1.jpg

http://imageshack.us/a/img31/504/bb5z.jpg

Więc albo delikwent, od którego zakupywałem płytę, który gwarantował mi grafikę nvidii się pomylił, albo za przeproszeniem po prostu ***.

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum. Następnym razem wręczę upomnienie.

Może sam nie wiedział. R530 to informacja która nic nie mówi o konfiguracji laptopa. Pełne oznaczenie modelu zazwyczaj jest u spodu i zawiera jeszcze dodatkowe kilka znaków które identyfikują laptopa pod względem takich rzeczy jak wielkość dysku, ilość ramu, procesor, grafika, karta wifi/bluetooth, ilość i rodzaj USB itp.