Laptop nie wykrywa myszki pod USB

windows10
laptop

(Zatsune11) #1

Witam,
dzisiaj napotkał mnie straszny błąd, gdy rano włączyłam laptop by szybko wrzucić na pendrive prezentacje, wszystko działało tak jak powinno i zostawiłam laptop włączony z pośpiechu, następnie gdy już wróciłam do domu i gdy chciałam usunąć już niepotrzebną dla mnie prezentacje z laptopa, to zauważyłam, iż myszka pod USB nie jest wykrywana, mimo, iż rano wszystko działało normalnie!

W Menedżerze Urządzeń, pisze, iż na moim laptopie działa tylko Touch Pad i myszka pod USB jest ukryta i nie działa. Próbowałam podłączać ją do innych wejść USB, lecz nic z tego. Resetowałam też laptopa i wciąż nic. Gdy wchodzę we właściwości myszki pod USB, piszę mi w stanie urządzenia “Aktualnie to urządzenie sprzętowe nie jest podłączone do komputera. (Kod 45)”, mimo, iż jest owszem podłączone.

Czy ktoś mógł by mi pomóc? Jakoś nie korzysta mi się wygodnie z laptopa bez myszki pod USB.

(Dimatheus) #2

Hej,

Masz możliwość sprawdzenia myszki na innym sprzęcie? Może kabel się uszkodził? Czy po podłączeniu myszki do komputera widać, że sensor optyczny świeci?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Zatsune11) #4

Na innym sprzęcie myszka również nie działa, sensor się nie świeci na obu urządzeniach. Możliwe, że z tego pośpiechu jakoś źle wyjęłam kabel do USB z gniazda naruszając kabel przy tym.

Czyli pozostaje kupno nowej myszki i sprawdzenie czy będzie działała czy może da się coś jeszcze zrobić?

(Dimatheus) #5

Hej,

Skoro myszka nie działa na innym sprzęcie, to ewidentnie mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym. Możliwe, że kabel był już naruszony i tylko dopełniłaś jego przerwania.

Czy można coś z tym zrobić? Jeśli potrafisz lutować, to można pomyśleć o wymianie złącza USB w myszce bądź całego przewodu. Ale czy warto się w to bawić? To już musisz ocenić sama.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(D35CART35) #6

Nie chcę Ciebie poprawiać ale piszesz do Kobiety/Dziewczyny.

(Dimatheus) #7

Hej,

Dzięki, już się poprawiłem i zedytowałem posty.

Pozdrawiam,
Dimatheus