Laptop nie wykrywa sieci Wi-Fi

Witam, posiadam komputer oraz laptopa, a raczej ja komputer, a siostra laptopa. Bardzo dawno temu kupiliśmy router (D-Link dir-300) , wszystko działało fajnie. Ja miałem połączenie router-kabel-pc, a ona miała internet poprzez sieć Wi-Fi. Kilka dni temu internet przestał jej działać, w ogóle nie wykrywało Wi-Fi. Router działa dobrze, bo na innym laptopie internet działa, na telefonie też działa. Chciałem tam zainstalować maszynę wirtualną i sprawdzić czy to jest problem systemu czy laptopa. Otóż z laptopem była taka tragedia (nie mogłem nawet zainstalować VMware) , że już się w to nie bawiłem i przeinstalowałem na nowo system. Laptop działa normalnie lecz dalej nie wykrywa mi wi-fi. Nawet podłączyłem bezpośrednio kabel od internetu do laptopa i też nic.

Znalazłem ten o to screen na google grafika: http://imageshack.us/photo/my-images/13/adsaf.jpg/ . ja w ogóle w tym ‘folderze’ nic nie mam. Może mi ktoś powiedzieć czy do tego są jakieś sterowniki etc ? Czy to wina być może spalonej kary sieciowej czy czegoś ? Proszę o jakieś porady, bo szkoda oddawać do naprawy i wydać pieniądze, skoro być może można zrobić to samemu i nabyć trochę doświadczenia :wink:

windows, który jest na laptopie to Windows XP Professional SP2.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

A czy w laptopie na przodzie koło światełek od dysku itp nie masz wyłącznika od sieci Wi-Fi ? Może przez przypadek siostra go przełączyła na off ?

na laptopie nie ma żadnego przycisku, który mógłby cokolwiek zrobić. :slight_smile:

zainstalowałem jakieś tam sterowniki i nie wykrywa połączenia mimo wpisania SSiD oraz hasla .

Jakieś porady?

Hej,

Oczywiście, pierwsze i najważniejsze to sprawdzić właśnie takie przełączniku.

Jak najbardziej. I nie ma się co dziwić, że połączenia sieciowe są puste, jeśli sterowniki do urządzeń sieciowych nie są zainstalowane. Na początek należy zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie do karty bezprzewodowej WiFi i przewodowej Ethernet. Sprawdź też, jakie urządzenia w menadżerze urządzeń widoczne są ze znakiem zapytania bądź wykrzyknikiem.

:arrow: Jaki dokładnie to model laptopa?

:arrow: A jakie dokładnie? Jakieś to niestety mogą nic nie dać.

:arrow: A jak wpisujesz hasło, skoro nie jest widoczna karta WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

TakagiiHere ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.