Laptop nie wykrywa sieci/ WIFI

Witam!ws

Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo z kartą Atheros AR5005G Wireless Network Adapter, problem polega na tym, że wspomniany sprzęt nie wykrywa sieci wifi. Wszystko było dobrze zaraz po zakupie laptopa, lecz ostatnio musiałem wgrać system od nowa i po tej re instalacji nie mogę uruchomić wifi. Zainstalowałem nowe sterowniki i nic. Obok zegarka pojawia sie tylko ikona informująca że sieć bezprzewodowa jest nie połączona. Komputer nawet nie wykrywa sieci pomimo tego że znajduje sie w zasięgu kilku. Wiem, że pomóc może zainstalowanie ‘narzędzia konfiguracji atheros’, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć… :frowning:

|Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Grzel a sieć masz otwartą, czy szyfrowaną (WEP/WPA)? może masz na Access Poincie wyłączone rozgłaszanie SSID?

spróbuj ręcznie wpisać parametry sieci z którą się chcesz połączyć:

69d3bf4be3478abd.jpg

nie wiem jakie są te sieci. Chodzi o to, ze komputer przed re instalacją systemu wykrywał dwie lub trzy sieci, a teraz nie wykrywa nic. Obok zegarka systemowego widoczna jest tylko ikonka sieci bez przewodowych przekreślona na czerwono, a gdy klikam na ‘wyświetl dostępne sieci…’ nic sie nie dzieje.

a nie masz przypadkiem na obudowie laptopa gdzieś włącznika sieci bezprzewodowej?? może masz wyłączoną sieć tym przyciskiem.

tak to był problem już go rozwiązałem. Teraz mam kolejny, otóż stan sieci określony jest jako: ‘ograniczenie lub brak łączności’. Co robie nie tak? Podejrzewam, że popełniłem błąd w konfiguracji.

Witam mam problem z laptopem. Mianowicie nie wykrywa mi zadnej sieci bezprzewodowej a wiem ze jest ich wiecej niz jedna napewno bo na drugim wszystko dobrze dziala… karta sieciowa jest wlaczona, wykrywanie sieci jest wlaczone, sterowniki zaktualizowalem i tez nic. Nie wiem jaka moze byc przyczyna. Prosze o pomoc

a jesteś pewien, że sieci, które są w twoim eterze nie mają wyłączonego rozgłaszania nazwy (SSID Broadcast)? Sieci takiej nie widać podczas standardowego wyszukiwania sieci. Można się z nią połączyć podając w konfiguracji połączenia wszystkie niezbędne parametry (jej nazwę SSID, i ewentualnie rodzaj szyfrowania i hasło/klucz).