Laptop nie wykrywa sieci

Posiadam laptopa LG R510-K.APRAY.

Nie mam pojęcia co się stało. Posiadam internet z orange. Orange free dom. Wszystko działało dobrze od września, ale pare dni temu przestał mi wyszukiwać wszelkie sieci. Nie odnajduje żadnych, nie mogę żadnej również dodać. Wireless jest włączony, sprawdzałam. Nie widzi również internetu, jeśli podepnę do niego kabel, instalowałam również ponownie sterowniki ‘‘Lan, Modem i Wireless’’. A i mam Windows 7

Bardzo prosze o rady, co moge zrobić.

Pozdrawiam

Jaki masz router?

gigaset 504 AG

Czy na innym komputerze działa?

Jeśli nie albo nie możesz sprawdzić to zresetuj router.

Telefon z wifi widzi sieć. A ja mam na stacjonarnym ten internet, jest ok.

Czyli problem w laptopie.

Co widać, gdy w wierszu poleceń wydasz komendę “ipconfig -all”? Tekst z konsoli zaznaczasz za pomocą PPM -> Oznacz, kopiujesz poprzez ENTER, wklejasz na forum w

.

truflaa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hehe zrobie to po swojemu :slight_smile: Moze się uda.

http://img31.imageshack.us/img31/7594/51984041.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Czyli nie wykrywa w ogóle karty bezprzewodowej. Przydałby się screen z menedżera urządzeń. I to samo co poprzednio, tylko z laptopem podłączonym do routera przewodem.

Jak podłącze przewodem jest to samo. Tez nie widzi kabla.

W menedżerze mam karty sieciowe > Intel ® WiFi link 5100AGN - działa, sterowniki ok

Karta tunelowania Tereedo firmy Microsoft. Jest trójkąt, nie działa, jako nie ma sterowników. A jak chce aktualizować, jest ok. Tzn, ze jest aktualne.

I mam Realtek PCIe GBE Family Controller. Działa, sterowniki ok

Wygląda to na jakiś problem w systemie.

Spróbuj uruchomić na tym laptopie jakiś system live-CD lub live-USB i na nim sprawdzić działanie sieci (przewodowej, bo do bezprzewodowej może być potrzeba instalować sterowniki).

Nie znam się na tym kompletnie, mógłbyś cos więcej powiedzieć? skąd go wziąć, tak przez usb ?

Przygotuj sobie czystego pendrive co najmniej jakiś 1 GB. Ściągnij program Unetbootin, uruchom, wybierz dystrybucję Ubuntu, a na dole literę swojego pendrive. Kliknij OK. Zrestartuj komputer z włożonym pendrive, przy uruchamianiu zobacz jaki klawisz odpowiada za “boot menu” i go wciśnij. Z listy wybierz napęd USB i wciśnij Enter. Jeśli czegoś takiego jak “boot menu” ani nic podobnego nie ma, wciśnij klawisz opisany jako coś z “setup”. Wejdziesz do BIOS-u, gdzie musisz poszukać czegoś takiego jak “boot sequence”, “first boot device” albo coś podobnego, ustaw za pomocą + i - tak żeby napęd USB był na pierwszym miejscu. Zmiany zapisujesz za pomocą F10.

Pokaże się okno z Ubuntu, tam musisz wybrać wypróbowanie systemu bez instalacji.