Laptop nie wykrywa słuchawek?

Witam forumowiczów,

Mam taki problem od 2 dni mój laptop nie wykrywa mi słuchawek, a wygląda to tak

  1. Słuchawki są sprawne na 100% (sprawdzane na innym sprzęcie)

  2. Wczesiniej wszystko działało w jak najleprzym porządku (problem od ok. 2dni)

  3. Wejście obok na mikrofon działa (po włorzeniu jacka wyświetla się komunikat (Gniazdo zostało podłączone)

  4. Stwierdziłem że uszkodzone może być samo wejście na słuchawki ale po pewnym czasie także okazało się że to nie to a dokładnie kiedy słuchawki są podłączone przy uruchamianiu laptopa włącza się tzw. ekran startowy Asus, model, dane techniczne itp. można usłyszeć ok 2sekundowy głos (tryyyyyttt) zawsze tak jest jak włączam laptopa, jak mam słuchawki podłączone to słychać głos w słuchawka jak odłączam to leci normalnie z głośników, to samo jak wychodze np. z biosu jest (piii) jak mam podłączone słuchawki to słychac ten dziewięk w słuchawce. Natomiast jak system się załaduje to już cisza w słuchawkach, oraz wogule mi ich nie wykrywa.

ps. Może ktoś spotkał się z takim problemem, Ntetbook to Asus F2HF karta dziwiękowa Realtek, acha dodam że sterowniki do karty dziwiękowej już przeinstalowywałem i problem nadal ma ten sam.

Pozdrawiam.

Witam,

Tez mam taki sam problem i tez w “Asus” tylko ze model X53E i tez mam Realtek. Zrobilo mi sie to 2 tygodnie temu i wszystkie pomoce oferowane na anglielskim forum okazaly sie porazka. Probowalem wszystkiego oprocz format laptopa.

Pozdrawiam

Wcześniej słuchawki działały? Sprawdź ustawienia “menadżer realtek” > “Zaawansowane ustawienia urządzenia” i napisz co masz tam ustawione.