Laptop nie wykrywa urządzeń USB


(Amaptia) #1

Witam. Mam laptopa HP z serii dv7 (dokładnie dv7-1240us) z zainstalowanym systemem XP i nie wykrywa mi urządzeń podłączonych pod USB, tzn instaluje niby urządzenie ale w "Mój komputer" nie pokazuje go, np Pendriva albo mp3ujke. Jeżeli chodzi o sterowniki sprawdzałem i są zainstalowane, urządzenia działa poprawnie. W czym może być problem?


(Rafal Kowynia) #2

Dziwne ale zobacz jeszcze prawym na Mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami. i czy tam też nie widzi.


(D Galaxy) #3

rafalek5390 podsunął Ci dobry pomysł, ale ja mam jeszcze pytanie : czy to, że sterowniki są zainstalowane oznacza, że instalowałeś je bezpośrednio sam z płyty dołączonej do lapa(jeśli taka posiadasz :slight_smile: ) czy jest to info z okienka z właściwościami kontrolerów USB z menadżera urządzeń? Polecam jeszcze sprawdzić wersję zainstalowanego sterownika i sprawdzić na stronie producenta czy nie ma nowszych sterków i w razie czego przeinstalować. Ewentualnie sprawdzić też wersję BIOS'u . Może pomóc, ale niestety jak to bywa , nie musi...

Pozdrawiam

Drl


(Amaptia) #4

Więc tak, w "Mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami" jest dysk przenośny widoczny, zmieniłem nawet jego literkę mając nadzieje że to rozwiąże mój problem, lecz to nie pomogło. Sterowniki były zainstalowane od USB razem z systemem i działają poprawnie, sprawdzałem inne urządzenia USB i działają, jedyny problem to to że w Mój komputer nie pokazuje pendriva itp, mogę jedynie wejść przez zarządzanie dyskami. Bios mam najnowszy.


(Rafal Kowynia) #5

Po ponownym uruchomieniu komputera bez odłanczania danego sprzętu usb też go nie widzi?


(Amaptia) #6

Jeżeli pozostawię pendriva podłączonego i zrestartuje komputer to nie odpala się Windows, wyświetla komunikat proszę odłączyć urządzenie i dopiero ładuje system.

-- Dodane 14.05.2009 (Cz) 15:19 --

Już znalazłem rozwiązanie, problem był w błędach rejestru. Wystarczy naprawić błędy systemu programem Perfect Optimizer i po kłopocie. Pozdrawiam