Laptop nie wykrywa urządzeń USB

Witam. Mam laptopa HP z serii dv7 (dokładnie dv7-1240us) z zainstalowanym systemem XP i nie wykrywa mi urządzeń podłączonych pod USB, tzn instaluje niby urządzenie ale w “Mój komputer” nie pokazuje go, np Pendriva albo mp3ujke. Jeżeli chodzi o sterowniki sprawdzałem i są zainstalowane, urządzenia działa poprawnie. W czym może być problem?

Dziwne ale zobacz jeszcze prawym na Mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami. i czy tam też nie widzi.

rafalek5390 podsunął Ci dobry pomysł, ale ja mam jeszcze pytanie : czy to, że sterowniki są zainstalowane oznacza, że instalowałeś je bezpośrednio sam z płyty dołączonej do lapa(jeśli taka posiadasz :slight_smile: ) czy jest to info z okienka z właściwościami kontrolerów USB z menadżera urządzeń? Polecam jeszcze sprawdzić wersję zainstalowanego sterownika i sprawdzić na stronie producenta czy nie ma nowszych sterków i w razie czego przeinstalować. Ewentualnie sprawdzić też wersję BIOS’u . Może pomóc, ale niestety jak to bywa , nie musi…

Pozdrawiam

Drl

Więc tak, w “Mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami” jest dysk przenośny widoczny, zmieniłem nawet jego literkę mając nadzieje że to rozwiąże mój problem, lecz to nie pomogło. Sterowniki były zainstalowane od USB razem z systemem i działają poprawnie, sprawdzałem inne urządzenia USB i działają, jedyny problem to to że w Mój komputer nie pokazuje pendriva itp, mogę jedynie wejść przez zarządzanie dyskami. Bios mam najnowszy.

Po ponownym uruchomieniu komputera bez odłanczania danego sprzętu usb też go nie widzi?

Jeżeli pozostawię pendriva podłączonego i zrestartuje komputer to nie odpala się Windows, wyświetla komunikat proszę odłączyć urządzenie i dopiero ładuje system.

Dodane 14.05.2009 (Cz) 15:19

Już znalazłem rozwiązanie, problem był w błędach rejestru. Wystarczy naprawić błędy systemu programem Perfect Optimizer i po kłopocie. Pozdrawiam