Laptop nie wykrywa wbudowanej kamerki (ASUS)

Witam wszystkich ! 

 

 Wczoraj gdy chciałem porozmawiać na SKYPE dostrzegłem że laptop nie wykrywa kamerki  , ja osobiście używam kamerki 1 raz i nie wiem czy działała wcześniej  natomiast siostra zapewnia że tak , laptop ma może 3-4 miesiące jest marki ASUS .  Gdy próbuję kliknąć aplikacje aparat , jest napisane ''aby rozpocząć podłącz aparat ‘’ co ewidentnie widać że nie wykrywa jej , w menedżerze urządzeń nie ma takiej zakładki jak wiedo , albo  przechwytywanie obrazu (czy jakoś tak ) więc nie mam pojęcia jak w ogóle sprawdzić jaki jest model kamerki czy też czy są sterowniki , nie mam pojęcia co robić dużo czytałem i na nic  , Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź każda uwaga może być przydatna , potrzebuję jak najszybciej kamerki , 

 

 Dane sprzętu 

 

 Laptop ASUS k555ld-x0484h  

 

Oprogramowanie Windows 8.1  64 bit   ( system był od nowości ) 

 

Żadnych sterowników nie dostałem więc proszę nie pisać aby je zainstalował  

 

 Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc !  smile.png

W Menadżerze Urządzeń powinna być pozycja “Urządzenia do obrazowania” i tam Twoja kamerka. Jeśli nie ma, to faktycznie laptop nie widzi tej kamerki.

Niestety nie mam takiej pozycji  :( Wiesz może co  teraz robić ? 

Instrukcja i zobacz, może wyłączona Fn+F… lub inne?

 

Może uszkodzona?

Nie może być uszkodzona laptop jest bardzo rzadko używany , może coś z  winy mojej siostry zostało odinstalowane 

A nie ma tam na liście jakiegoś nierozpoznanego urządzenia?

 Nic z tych rzeczy    sam zobacz ( powiększ )     http://wrzucaj.net/7Hv

No to wychodzi na to że jednak może być uszkodzona, albo odłączona. To że laptop jest mało używany nie ma tu znaczenia.

Ale w jaki sposób mogła by się uszkodzić ? 

@Mundy- miałem też przypadek kiedy kamera przestała działać w komunikatorze ooVoo z nieznanych przyczyn w modelu K55A. Przeinstalowałem Asus LifeFrame ver.3 (bo taki mam zainstalowany program)-pobrany ze strony Asus. Nie wiem czy u ciebie też jest to narzędzie do obsługi kamery.

Life Frame instalowałem sam niedawno , i tam też  nie wykrywa kamery :/ 

To się zdarza! Głównie na wyginanym nieustannie przewodzie przy zawiasie pokrywy.

niee to odpada serio ja go używam bardzo ale to bardzo rzadko a jak już coś robię to dbam powoli składam itd

W takim razie pozostały tylko krasnoludki. Bo skoro twierdzisz że do żadnego uszkodzenia nie mogło dojść, a system jednak sprzętu nie widzi, to ja innego wytłumaczenia nie widzę.

Fn+F2 sprawdź przy włączonym Skype kiedy łapie… Jest to standardowy problem na Windows 7 z Asusami…

 

Raz nawet wymieniłem kamerkę właśnie z tego powodu… :wink: Okazało się, że niepotrzebnie i sprzedałem tamtą sprawną za darmo w zasadzie…

Problem rozwiązany pobrałem ze strony ASUS  jeden ze sterowników  VGA , w życiu bym nie przypuszczał że to ‘‘VGA’’   któe jest używane podczas mowy o  rozdzielczości będzie do kamerki laptopa   :wink:  Dzięki panowie  i Wesołych Świąt   ! :slight_smile:

 

No i cuda jednak się zdarzają

Witam mam problem z kamerka do tego wgl ją odinstalowałem teraz nie mogę znaleźć odpowiedniego oprogramowana, mam HP Pavilion g6 Notebook PC . pomoże ktoś ?

Takich laptopów jest około 100 modeli! Musisz podać dokładny model spod spodu laptopa.

Mam ten sam problem co Mundy, tylko że mój laptop jest firmy MSI + Mam sterwoniki NVIDII. Może być uszkodzona a to ze względu na toże dostałem ten laptop od brata i jest w dość słabym stanie, ale tylko klawiatura, a ekran nie naruszony więc nie sądze że ta kamerka jest cała (oczywiście kamerka wbudowana)