Laptop nie wykrywa wszystkich sieci bezprzewodowych

W szkole jest udostępnione kilka sieci bezprzewodowych. Po włączeniu wyszukiwania sieci laptop znajduje kilka, ale problem polega na tym, że nie wykrywa tej do której mam hasło dostępu. U kumpli ich laptopy wykrywają tą sieć bez problemu i się do niej logują. Co może być przyczyna że akurat tylko mój komp nie wykrywa tej jednej konkretnej sieci. Wcześniej natomiast ją wykrywał.

Jaki to laptop ?

każdy laptop ma gdzie indziej antene, jedni mają słąbszą inne mocniejszą, dużo zależy też od marki laptopa np. Acery mają antene u góry klapy dlatego one mogą łapać ten sygnał mocniej poczytaj np. o technologii signal up http://www.acer.pl/acer/technology_deta … =433761770

Laptop LG

podaj dokładną nazwę laptopa a najlepiej karty WLAN powiedz czy aktualizowałeś stery do karty itd…nikt z fusów nie wróży…

Laptop LG Express Dual FS-2A4GY

karta Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Sterowniki wg menadżera urządzeń są aktualne

To jest karta przewodowa - chyba, że ma w sobie moduł WiFi w co wątpię.

A co do karty WiFI to po prostu niektóre są mniej czułe, słabsze chipsety i być może gorsze anteny i dlatego tych sieci wykrywają mniej.

Mój Broadcom też jest słaby, a kumpla Atheros skanuje jak głupi i wykrywa 2x więcej sieci.

Może ta sieć ma wyłączone rozgłaszanie SSID.