Laptop nie wyświetla biosu, kontrolki nie świecą, brak reakcji biosu po wyjęciu ram/dysk

Witam,

mam w naprawie komputer kolegi, dokładnie jest to ACER Aspire 5551G

użytkownik tego laptopa przeglądał internet i w pewnym momencie laptop wyłączył się, natychmiastowo.

 

Po włączeniu laptopa nie pokazuje się ekran BIOS’u, czarny ekran od naciśnięcia zasilania, wyjąłem jedną kość RAM;u - BIOS nawet nie sygnalizuje tego dźwiękiem, nawet jak jest wyjęty dysk twardy również nie ma sygnału dźwiękowego, kontrolka od dysku nie świeci. Świecą się kontrolki od zasilania sieciowego lub od ładowania baterii/pracy na baterii, no i jest podświetlenie przycisku zasilania hehe.

 

Próbowałem z wyjętą baterią i na zasilaczu, sztuczki typu wyjmij ram i włóż ram nie działa, to samo z dyskiem.

 

Dziękuję z góry za pochyleniem się nad problemem.

 

PS

 

A ile ma lat, jak 3/4 lub wyżej to prawdopodobnie płyta główna, a dokładniej karta grafiki.

 

Sprawdź go na zewnętrznym monitorze.

 

Sprawdź na wyjętym dysku, czy wejdzie do biosu.

 

Sprawdź na innym zasilaczu.

Zapomniałem napisać, sprawdzałem na zewnętrznym monitorze, też nie działa, zasilacz raczej sprawny bo świeci się na laptopie dioda ładowania baterii, sprawdzałem z wyjętym dyskiem, nie pokazuje się bios, ciemność widzę, ciemność  :mrgreen: .

 

To prawdopodobnie to?

No może być to