Laptop nie wyszukuje wifi

(natalkakedzierska) #1

Witam, mam problem z wifi mianowicie po właczeniu laptopa (windows 10) nie wyszukuje wifi (na telefonie, tablecie wszystko jest ok) albo wifi znajduje lecz tylko na krótką chwilę po czym znowu sie wyłącza
W menadżerze urzadzen pojawia sie zolty trojkat z wykrzyknikiem przy Realtek RTL8723BE (w komunikacie napisane jest ze nie mozna uruchomic kod 10 oraz ze to urzadzenie nie istnieje)
Bardzo prosze o pomoc bo w komputerach szczerze jestem zielona, a mega potrzebuje Internetu do pracy

(marcin20000) #2

Wyłącz ine urządzenia z WIFI i usiądź bliżej, niestety słabe jakościowo karty źle znoszą zakłócenia. EW. telefon na kablu jako modem :wink:

(natalkakedzierska) #3

Wydaje mi sie że nie w tym tkwi problem bo do tej pory wszystko działało bez zarzutów

(marcin20000) #4

Sprzęt z czasem też się psuje, ale żeby nie być pesymistą: planu zasilania nie zmieniłaś na oszczędny np.? Dodatkowo poprzednio ma się nijak do zakłóceń, jeden sąsiad za ściana odpali lub nawet wymieni na mocne wifi i masz “szum”. Ilośc podłączonych urządzeń w jednym miejscu może odbijać się negatywnie na jakości połączenia.

(natalkakedzierska) #5

Nie zmieniałam, w sumie rzeczywiście moze po prostu czas tak na niego zadziałał. Ale teraz nie wiem mam go oddac do serwisu? Naprawia cos? Czy juz po laptopie

(marcin20000) #6

koro działa, to nie po laptopie. Powiem tak: rodzice mają 10 ponad chyba już letniego Acera 18,4 i on też ma problemy z łapaniem Wifi, obok nowy netbook ma ok, on nie;)

Nie wiem jak w Twoim laptopie (dotychczas tylko 3 rozkładałem, w tym 2 netbooki), ale wifi ma 2 antenki wyprowadzone na kabelkach w obudowę matrycy. Czy tam nie ma gdzieś lutowania, to nie pamiętam, ale lut mógłby się zestarzeć i puścić. Teoretycznie jeden z nich mógł się odlutować. Mogłoby też, jeżeli nigdy nie czyszczony, pomóc posprzatanie. Istnieje ryzyko, że duza ilość kurzu przegrzewa i w efekcie coś nie działa poprawnie. Mogłoby też teoretycznie dość do uszkodzenia na płycie, ale tego i tak nie zrobi się lub nie warto;)

Ogólnie, taniej i pewniej, jeżeli masz możliwość pociągnij kabelek do routera, zapłacisz z 20 zł, a dziadek pożyje jeszcze :wink: Możliwości jest soro w sprzęcie, mogą też być sterowniki, ale diagnozowanie wyjdzie drożej i mniej pewnie :wink:

(MacMakMag) #7

Jaki masz router w domu, z którym łącza się urządzenia po WiFi?

(natalkakedzierska) #8

Nie wiem czy ci chodzi o nazwe ale jezeli tak to Orange Sagemfast, kurcze laptop mam dopiero rok na kablu nie moge podpiac internetu, czyli zostaje mi serwis

(natalkakedzierska) #9

Raz łączy normalnie wszystko jest ok jakies 20min a zaeaz wyskakuje ze nie ma internetu i ten wykrzyknik, mega denerwujące, ale dziękuję za podpowiedź mam nadzieje z3 ktos da rade coś z nim zrobic :wink:

(MacMakMag) #10

To zmień ten Shitowaty router na jakiś inny, chodź by TP-Linka czy Asus jakiś nawet tani z DSL w nazwie i będzie lepiej bo te Sagemy to po prostu złomy w obudowie z logiem operatora.