Laptop nie wyszukuje żadnej sieci

Witam serdecznie,

Posiadam laptopa hp pavilion dv6 1135ew, system windows vista. Mam problem z wyszukiwaniem sieci wifi. Streszczę o co chodzi :slight_smile: niedawno się przeprowadziłam i na starym mieszkaniu z internetem łączyłam się normalnie bez problemu przez wifi. Na nowym mieszkaniu musiałyśmy zmienić dostawcę internetowego, były tam małe problemy ale technicy się tym zajęli. Skonfigurowali router, internet działa mi normalnie ale tylko po bezpośrednim połączeniu laptopa z kablem. Laptop po włączeniu wifi nie wyszukuje żadnej sieci mimo to, że u koleżanki w pokoju obok laptop łączy się bez problemu. W telefonie również łączę się z naszą siecią. I chciałabym Was prosić o pomoc - ktoś ma jakikolwiek pomysł co może być nie tak?:slight_smile: Raczej nic tam nie klikałam i nie zmieniałam, bo za bardzo się nie znam na takich rzeczach :slight_smile: będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Jaki masz system? Jeżeli to XP to czy z Service Pack 3 (gdzie to sprawdzić? prawy przycisk myszy na Mój komputer - Właściwości)

Czy wiesz w jaki sposób sieć jest zabezpieczona?

Czy sieć posiada włączoną opcję ukrywania nazwy sieci (SSID)?

Czy jeżeli przejdziesz do pokoju obok z laptopem albo nawet obok routera, to sieć również nie jest wykrywana?

Start - Uruchom (albo logo Windows + R) - devmgmt.msc - OK - w Menedżerze urządzeń rozwiń gałąź Karty sieciowe. Czy znajdują się tam znaki zapytania?

Czy masz dostęp do strony konfiguracyjnej routera?

W jakich trybach nadaje router (b/g/n) i jakie obsługuje karta sieciowa?

Może po prostu laptop posiada fizyczny przełącznik (np. z przodu), który pozwala włączyć lub wyłączyć kartę sieciową?

Jeżeli to Windows Vista albo Windows 7 to w Centrum Sieci i udostępniania można wybrać Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć i samemu skonfigurować połączenie. W razie potrzeby można je usunąć w Centrum sieci i udostępniania - po lewej stronie Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi.