Laptop nie zamyka systemu do końca

Witam, proszę o pomoc!

Mam problem z nowo co zakupionym laptopem.

Problem polega na tym, że laptop podczas wyłączania z przycisku lub po normalnym kliknięciu myszką w przyciska zasilania „zamknij”, zamyka się. Jednak po sprawdzeniu w menadżerze zadań czasu pracy sprzętu, okazuje się, że on działa np. od 12 lub 24 godzin. Nie rozumiem w czym tkwi problem, w opcjach „działanie przycisków zasilania” wszystko ustawiłem na wyłączenie systemu, nie uśpienie. Czas pracy laptopa „resetuje się” tylko i wyłącznie wtedy kiedy kliknę przycisk „uruchom ponownie”.

Laptop to Acer Nitro i5 11gen, 16gb ram, rtx3050.

Mam też problem ze spadkami fpsów w grach przez przegrzewanie się procesora myślę, że obie sprawy są powiązane, jednak to temat na osobny post. Zwracam się o pomoc z wyłączaniem sprzętu ponieważ bardzo mnie to martwi.
Pozdrawiam.

Zerknij na te opcje:

Ze szczególnym uwzględnieniem opcji „Włącz szybkie uruchamianie” - wyłącz ją i zobacz wtedy.

1 polubienie

Windows 8, 8.1, 10, 11 hibernuje, a nie zamyka jak dawniej od 7 lub starsze. Jest to o wiele szybsze.
Taka uroda systemu. Jest to prawidłowe.

1 polubienie

Dziękuję bardzo, problem rozwiązany :). Miłego dnia!

1 polubienie

Otóż… nie jest. Jak ktoś ma stary PC z dyskiem HDD, to jakieś minimalne różnice zauważy, ale z szybkim SSD nie ma żadnych. Porównywałem to u siebie, nie zauważyłem różnicy nawet dziesiątych części sekundy.
A obojętnie czy z SSD, czy z HDD dzięki wyłączeniu tego masz czysty start, a nie „z zaszłościami”. Mając w robocie setki komputerów nieraz właśnie wyłączenie tej opcji powodowało, że w końcu komputer przestał sprawiać problemy. Owszem, to samo masz po „uruchom ponownie”, ale kto normalnie, codziennie z tego korzysta?

U mnie jest szybsze niż uruchamianie ponowne… (windows 10 pro)
Więc nie wiem jakim cudem u Ciebie jest inaczej.

Nie wiem, może szybki dysk NVMe, może coś innego, ale różnicy u mnie nie ma. Jeśli u kogoś (jak u Ciebie) jest i ta opcja nie sprawia problemów, to jasne, że można ją zostawić włączoną, ale moje doświadczenie mówi, że nie daje ona nic (albo bardzo niewiele), a powoduje problemy. :slight_smile:

2 polubienia

Właśnie wydaje mi się, że może powodować wariowanie procesora? Nie wiem nie znam się na tych sprawach zbyt dobrze.

podczas używanie systemu np. grania w gry to nie powinno mieć chyba wpływu
btw można w lenovo thinkpad T430 podłączyć mikrofon jakoś do wejścia na sluchawki? bo by mi się przydało wiem ze to troche nie na temat ale może ktoś mi odpowie

To załóż temat jak podpiąć mikrofon w miejsce słuchawek i podkreśl że nie chcesz karty sieciowej na USB ani żadnego huba pasywnego jak masz 1 wejście USB i już tam siedzi np. myszka.

A nuż, widelec ktoś znajdzie zmodyfikowany sterownik do karty dźwiękowej…

Ten lapek ma wejście „combo” a więc wspólne na mikrofon i słuchawki.
Najlepiej podłączyć do niego zestaw słuchawkowy z mikrofonem (jeden jack cztery piny), albo jeśli masz osobne słuchawki i osobny mikrofon - to możesz podłączyć słuchawki i mikrofon poprzez taką przejściówkę.
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kable-telewizyjne-i-audio/przewody-audio/adapter-mini-jack-m-4pin-mini-jack-f-x2-12cm
na Allegro są po 5 zł.
Jeśli będziesz chciał podłączyć jedynie sam mikrofon - to podpinasz go bez przejściówki, jednak wówczas wyłączą się głośniki w laptopie i tylko w niektórych, można tak ustawić kartę dźwiękową, że będą grały przy podłączonym mikrofonie zewnętrznym.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.