Laptop notorycznie się wyłącza

W lipcu z racji tej, że laptop buczał i warczał oddałam go do czyszczenia i konserwacji. I zaczął się wyłączać. Zaniosłam do serwisu i pan wymienił procesor na mocniejszy. Nic to nie daje. Notorycznie się wiesza i wyłącza, nie mam już sił. Dodam jeszcze, że przy podłączeniu dysku zewnętrznego i zgrywaniu na niego danych też strakuje i pac, czarny ekran. Co może być przyczyną? Czy postawienie na nowo systemu coś da? Proszę o pomoc bo jest to wybitnie irytujące i chyba pozostaje mi zaniesienie maleństwa do serwisu :frowning:

“Pan wymienił procesor na mocniejszy.”

Rany boskie. Sam sobie tak wymienił? Z jakiego niby powodu i kto mu kazał? Jaki procesor był wcześniej a jaki jest teraz ( i czy masz podane na papierze co za co wymienił)? 

 

W jakich sytuacjach się wiesza?

  • Zainstalować CrystalDisk info, na  zakładce która się pokaże, zobacz jak podaje stan dysku i czy nie ma żółtych lub czerwonych zaznaczeń. Jeśli takowe są zapisz na jakim parametrze (kod lub pełna nazwa).

 

  • Proponuję na starcie program kontrolujący temperatury (np: speedfan). Zainstalować zaraz po starcie systemu, uruchomić i obserwować zmiany temperatur (odczyty temp1 temp2, można też core1 itp). uruchomić w tle kilka programów, odtwarzacz filmów (najlepiej zapodać jakiś filmik HD), odtwarzacz muzy, przeglądarkę na youtube i zapuścić jakiś filmik w 720. pilnować temperatur jak zwiśnie napisać przy jakiej temperaturze.

 

 

Tyle na początek, z podstaw, jednak bez info jaki to laptop to wróżenie z fusów.

 

BTW Podstawowa sprawa jeśli przed panem “serwisantem” nie było takich jaj, to należało zanieść z powrotem i masz pan zrobić to coś pan spier…, oczywiście BEZPŁATNIE (w ramach rękojmi za usługę).

laptop to HP550 ma 4 lata

zainstalowałam CrystalDiskInfo i mam dwa zaznaczenia na żółto:

 

ID 05 ilość relokowanych sektorów bieżące 100 najgorsze 100 próg 36

ID C5 liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie 1)

 

a temp 47 st

Wygląda na to że dysk jest w złym stanie.

 

Wstaw zrzut ekranu z CrystalDiskInfo (tak by było widać wszystkie parametry).

tak to wygląda…to nie dobrze jak dysk…coś można poradzić?