Laptop - nowy czy używany?


(Darek 533) #1

Hejka

Sprawa jest następująca. W niedługim czasie wyjeżdżam na 6 miesięcy z Polski. Chciałbym mieć komputer, abym mógł komunikować się z rodziną i znajomymi w Polsce. Ponieważ 2 miesiące temu kupiłem nowy komputer, więc niechcę go sprzedawać i kupować laptopa, bo wolę PC-ty. Myślę o jakimś używanym laptopie tak do 400 zł. Jednak za 300 zł więcej mogę kupić nowego : http://www.ceneo.pl/1289587 , http://www.ceneo.pl/1602496.

Laptop (nowy czy używany) musi spełnić moje wymagania :

  • obsługiwać Windows-a 2000, XP lub Ubuntu

  • mieć wbudowaną kartę Wi-Fi *

  • mieć dwa porty USB

  • conajmniej 128 MB pamięci

* w przypadku, gdyby laptop niemiał karty Wi-Fi, musi conajmniej 3 porty USB

Laptop będzie mi w czasie wyjazdu służył do przeglądania stron WWW, przeglądania poczty oraz korzystania z komunikatora AQQ (w przypadku Linuxa to Kadu) . Po powrocie z wyjazdu, laptop przez większość czasu będzie leżał na półce, czasami będę z niego korzystał, gdyby mi się niechciało wstać z łóżka a chciałbym poprzeglądać strony itp. :wink:

Aha, podobnoż słyszałem, że w tych małych notebookach jak się korzysta z niego więcej niż 30 min. to strasznie oczy zaczynają boleć. Czy to prawda? I proszę o podanie jakiś używanych notebooków z allegro w mojej kategorii.

Bardzo proszę :slight_smile:


(Zombie32167) #2

to zalezy od CIebie zią naturalnie ze nowy jest chyba lepszy bo ma gwarancje, nie jest porysowany

ale mozesz tez kupic bardzo dobry uzywany wybor nalezy od CIebie ;s/


(mati75) #3

koniecznie musi być netbook?

http://www.allegro.pl/item434657122_del ... ancja.html


(Darek 533) #4

mati75 ja właśnie też o nim myślałem :slight_smile: A możecie mi chodzić o co chodzi z regeneracją? Tzn. trzeba ją ponownie naładować czy coś w tym stylu?


(Darek 533) #5

Ja wiem, że o baterii w używanym mogę zapomnieć, ale ciekawi mnie o co chodzi z tą regeneracją. Wszędzie w używanych pisze regenareracja. Więc o co chodzi z nią? I dobrze rozumiem, że w tym laptopie co podał mati75 niema Wi-Fi??


(Michal Kolatek) #6

To powinno się nazywać transplantacja, regeneracja polega na wyjęciu starych ogniw, wstawieniu nowych, i przeprogramowaniu układu sterowania, to prościej kupić nową baterię, kupisz starego szrota to będziesz tylko pakował w niego pieniądze, już lepiej kupić nowego lub Asusa E/Acera One

Nie ma, musiał byś kupić np na USB lub PCIMCIA

Niektórych nogi bolą po wstaniu z łóżka, korzystałem z NTT Corino 100I i MSI Winda U100 i jakoś oczy mnie nie bolały