Laptop od 1000 do 1200 zł


(Nethalythic) #1

Witam,

Ostatnio coraz częściej po przyjściu do domu widzę mojego ojca przy kompie. No tak, nauczyłem go obsługi to teraz mam za swoje :stuck_out_tongue: . Związku z tym postanowiłem, że namówię go na laptopa.

Laptop od 1000-1200 zł. Będzie głównie używany do przeglądania stronek na necie/oglądania zdjęć itp. Nic wymagającego, ale jednak dobrej jakości. Wiem że takich tematów na forum trochę jest, ale rynek/allegro się ciągle pod tym względem zmienia. Jest dużo podpuch, a jako że kompletnie nie siedze w temacie laptopów chciałbym się Was poradzić. Mam jeszcze parę pytanek co do niektórych rzeczy, a mianowicie :

  • Posiadam oryginalną Winde Home edition, czy jeżeli byłaby taka sytuacja że na laptopie który zakupie nie było by systemu (chodziaż już teraz chyba w większości dają) to czy moge zainstalowac tą samą kopie na laptopie którą ja użytkuje?

  • Mam Neostrade 512 (szybszą nie pójdzie -.- , za stara linia) , jest jakaś możliwość rozdziałki internetu na domowy pecet + laptop? Niechce dokonać 50 % podziału, bo mój ojciec i tak tego nie wykorzysta :stuck_out_tongue: ... Powiedzmy tak 1/3 dla niego ^^

Z góry dzięki za pomoc.

Neth


(Technik Elektro) #2

np :

http://allegro.pl/item293071627_bizneso ... _40gb.html


(Maca3) #3

http://allegro.pl/491_notebooki.html?id ... 00&order=t

mozesz sobie cos wybrac nie bierz tylko nic co ma wspólnego z pseudo "marką" MEDION

cos z HP, DELL, COMPAQ , IBM

np: http://allegro.pl/item293393933_compaq_ ... a_vat.html

co do pytań

  1. NIE lepiej wybierz taki z systemem

  2. Istnieje. Napisz czy ma to byc LAN czy WiFi (w obu przypadkach pomocny bedzie router 100-200pln) no mozna tez połączyc to kablem ale wtedy ten który ma podłaczony neta musi byc włączony aby na drugim tez byl internet

P.S. z nówka to bedzie ciężko


(Maciej Szankin) #4

Asus Eee PC 700/701

ok. 695 złotych


(Maca3) #5

to jakis zart owszem fajna zabaweczka ale nic po za tym

http://gadzetomania.pl/2007/09/30/asus- ... notebooki/

7"-matryca brak dysku tylko flash