Laptop ~od 2500 do 3000 zł~

Szukałem powierzchownie po allegro ale nie znalazłem, ale na moje oko to taki sprzęcior będzie stał ok 3800zł :-o

dokładnie tyle teraz kosztuje, w jednym ze sklepów u mnie w mieście, ale do świąt mam nadzieje, że dojdzie do jakieś sensownej ceny, ponieważ takich pieniędzy już nie zamierzam wykładać :frowning:

Wystarczy, że wpakują Quada do laptopów już ta cena pójdzie w dół, albo DDRIII :slight_smile: Więc z obniżką ceny możesz się liczyć :smiley:

Przykro mi ale nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz -> http://allegro.pl/item402822620_vbi_com … _wifi.html

Nie dość że bardzo mocne podzespoły to jeszcze ten laptop posiada cechy laptopa jak np długa praca na baterii (nie w stresie(tj. przeglądanie stron, słuchanie muzyki, pisanie itp) spokojnie ponad 4h, może i koło 6h przy nieco przyciemnionym podświetleniu matrycy).

Z cech:

Bardzo mocny chłodny procesor 45nm 2,5GHz

Dobra karta graficzna z dużą ilością własnego ramu

Duży dysk twardy, bardzo dobra karta wifi, bardzo dużo ramu,

Matryca o dobrej rozdzielczości (15’tka 1440x900 daje dopiero ostry obraz, 1280x800 to za mało imho).

Pojemny akumulator (coś niespotykanego w toshibach itp).

No i dobra marka, z uwagi na to że robi laptopy dla toshiby, hp, della itp.

Glossy matryca w laptopie nie jest strasznym problemem bo w odróżnieniu od pc’ta, laptopa łatwo jest przestawić :slight_smile:

trochę tani ten laptop, kiedy patrzeć na podzespoły jakie w nim są upchane :?

Jeśli źle to możesz kupić drożej coś z gorszymi podzespołami, twój wybór.

Mariosti* Nie chciał bym tu nic mówić, ale jakoś niska cena jak na takie podzespoły, np: Ram i ten wypaśny procek, ale może temu że jakoś mało, albo woule nieznana firma :?

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 23:49 został dopisany post przez tacyer

Mariosti* Nie chciał bym tu nic mówić, ale jakoś niska cena jak na takie podzespoły, np: Ram i ten wypaśny procek, ale może temu że jakoś mało, albo woule nieznana firma :?

Drugi producent laptopów na świecie, robi lapki dla hp, toshiby, della i innych. To są laptopy vbi, mają bardzo ustandaryzowane obudowy, klawiatury itp. Robią na dobrą sprawę jeden/dwa konfigurowalne modele z tą samą obudową dzięki czemu jest produkowana na wielką skalę a więc kosztuje całe nic, dodatkowo pod własną marką compal jest mało znany dlatego nie każe sobie za nią płacić. Porównywalnie opłacalne są dell’e vostro ale tylko w stanach bo u nas zrzynają na nich za dużo i są dużo mniej popularne.

ale kruczek i tak się już jeden znalazł przy tym laptopie, anglojęzyczna klawiatura to niby nie byłby problem, ale tylko na krótką metę, inaczej przestaje mi się to podobać…

poza tym bateria w laptopie i czas pracy 4 godzin, jak chyba napisałeś, przy takich podzespołach wydaje mi się “lekko” przesadzony :?

Jeśli będziesz grał na nim to oczywiste jest że max 1,5h wytrzyma, ale przy normalnej pracy z matrycą na np 70% 4h to nie problem.

A co do klawiatury to ma normalną qwerty więc nie wiem w czym problem, jak sobie w os’ie ustawisz tak będziesz miał…

Poczytałem troszke i zwracam honor firmie VBI, gdybym brał lapka to skusiłbym się na VBi, mają najniższe ceny! Możę mógłby ktoś tu jeszcze coś więcej powiedzieć o tych lapkach?

VBI to w sumie nie firma tylko standard, a w tym standardzie laptopy robi compal, asus też niektóre.

czyli inaczej rzecz ujmując, można by spokojnie brac laptopa, którego poleca Mariosti*

NO zdaje mi się że tak, w sumie to terz bym go brał, wyczytałem że do niego prawie wszystkie części pasują, czyli różnych producentów. To tak jak z malaczem, tanie, niezawodne i łatwe w naprawie?

kilka spraw chciałbym sobie tutaj wyjaśnić, najlepiej jakby pojawiło się dużo opinii

  1. czy warto inwestować w tzw. składaka laptopa ? Boję się, mimo niższej ceny na pewno, o jakość wykonania. Jestem na 100% pewien, że ten sprzęt zacząłby szybko trzeszczeć i klawira również by się rozwaliła (BTW, mogę podać konfig takich dwóch lapków przykładowy), są to sprzęty VBI Compal

  2. dostałem ofertę mocnego asusa za 2800, ale jest haczyk, sprzęt jest z wyprzedaży - co, IMO, kategorycznie odpada

    ASUS F8VA-4S017C

  3. czy jest duże przebicie w cenie między lapkami z podzespołami np. z Nvidii lub ATI lub Intela lub AMD 4. dostałem też ofertę laptopa HP za 3600 zł z blu-ray (zbędny IMO bajer)

    Pavilion dv5-1060ew P8400 VHP

, nie wiem czy warto w to inwestowować ps. od cen odejmuję podatek, nie wziąłem pod uwagę, że mam możliwość taką 5. a zainteresowały mnie bardzo dwie oferty

ASUS M51SN-ASO46C z 200GB dyskiem

lub

ASUS M51VR-APO32C z 320GB dyskiem

?

ps2. czy ten bajer typu turbo-memory czy jakiś inne ustrojstwo to bajer czy faktycznie potrzebny ?

  1. skłonny jestem nawet wziąć tego laptopa ASUS F8VA-4S017C, oczywiście nowego, bo po odliczeniupodatku wychodzi ledwo 3000 zł, a nawet mniej [uwzględniłem najniższą cenę z portalu ceneo.pl]

Nie wiem czy rozumiesz ale wszystkie laptopy na świecie są składane…

trochę mnie kolego źle zrozumiałeś…

zdaję sobie z tego sprawę, że jakimś cudem laptopy nie wychodzą z maszynki jako jedna bryła, a są zbiorem elementów + obudowa

mi chodziło o to, że idę do sklepu mam puchę (obudowa laptopa + grafa) i do tego dorzucam sobie co mi się tam podoba i w dwóch sklepach mi to odradzili zwróciwszy uwagę na jakość wykonania

Bo wolą zarobić więcej na drogich modelach “markowych”, pytaj się sprzedawców to wyjdziesz jak Zabłocki na mydle… czytaj recenzje, a nie sprzedawców się pyta… pfff sprzedawca to w 99% przypadków wróg konsumenta.

no skoro Ty kolego miałaś złe przejścia ze swoimi sprzedawcami to wybacz, ale nie moja wina…, tak wynika z Twojej wypowiedzi

a recenzje oczywiście poczytam, ale i tak pewnie nie znajdę recenzji każdego modelu mnie interesującego

a od tego jest to forum i taki ma sprzedawca obowiązek żeby user mógł zdecydować lepiej

Właśnie o ile pamiętam to trafiałem na profesjonalnych sprzedawców z małymi wyjątkami, ale po takich wypowiedziach chociażby na tym forum widze że większość stara się jednak klientów naciągać. :]