Laptop ok. 1000 zł


(Crossiak) #1

Witam. Szukam laptopa dla mojej dziewczyny w cenie około 1000 zł. Laptop ma służyć głównie do przeglądania internetu, sluchania muzyki i oglądania filmów (nie będzie używany do grania) oraz miec ekran około 15 cali. Zależy mi jednak, żeby nie był to jakiś szmelc, który popsuje się po roku.

Z góry dzięki za pomoc.


(zeki) #2

Fundusze mocno ograniczone. Aktualnie w Auchan masz promocję na jakiegoś lenovo w tej cenie i packard bella. Te packardy to i w biedronkach zalegają. Mniej wiecej też w cenie ok 1000.


(Crossiak) #3

największy problem dla mnie jest z wyborem firmy. Ja osobiście mam lenowo i jestem z niego zadowolony, ale nie wiem czy za tą cenę nie lepiej kupić z jakiejś innej firmy.


(arekman5) #4

Szczerze z tego typu laptopami mam lekki problem, raczej nie rozglądam sie w tego typu sprzęcie, więc ciężko coś doradzić. Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do jednego z większych sklepów i sam przejrzysz co tam ciekawszego mają. Zwróć uwagę przy tym na:

  1. Budowę, jakie sprawia wrażenie, czy nie rozlatuje się w rękach,

  2. Jakość matrycy najlepiej wedle gustu użytkowniczki,

  3. Więcej niż 4GB pamięci RAM,

  4. Procesor Intela minimum Pentium/Core i3,

  5. Im większa bateria tym lepiej.

Jeżeli wytypujesz coś fajnego, poszukaj jakichś opinii, recenzji w google, popytaj na forum o konkretne modele. :slight_smile:


(DarkPeter) #5

Najtańszy do netu jaki ostanio widziałem to ten z Biedronki :slight_smile: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3916,name,laptop-lenovo-g-50-30


(zeki) #6

i3 w lapku poniżej 1000? Zapomnij. Jakies wykastrowane dziady tak, ale nie i3. Do tego grafika zintegrowana i inne niespodzianki. No ale jak się ma taki budżet i chce się nówkę to zawsze będzie coś za coś.


(arekman5) #7

 

No jeśli chodzi o i3 to może być dosyć ciężko, jednak z tymi ‘wykastrowanymi dziadami’ przesadzasz, wiele z nich wystarczy by zaspokoić zapotrzebowanie użytkowniczki a nawet by jakieś simsy 2 bez problemu uruchomić. Znam mnóstwo osób korzystających ze sprzętu o nawet gorszych parametrach tj. starszych wydań tańszych laptopów i chwalą oni je sobie. Bo niby co przeciętny użytkownik robi na takim sprzęcie? Przegląda Facebooka, ogląda YouTube, odtwarza lokalnie filmy, słucha muzyki, edytuje czasem jakieś dokumenty… nawet kiepski Celeron to ogarnie…

 

@Crossiak

Warto może zaglądnąć też tutaj: http://www.spidersweb.pl/2014/12/najlepsze-laptopy-do-1000-zl.html


(Stormiak12) #8

A może ten Lenovo?

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11917301

Wprawdzie kosztuje 1200 zł czyli nieco ponad budżet ale przynajmniej oferuje i3. Jestem zdania, że nie powinien być to tak duży wydatek a jednak procesor będzie lepszy.

Wykonanie również nie jest takie złe. Laptop oferuje 4 gb ram oraz duży dysk…


(Tabexger) #9

A może spróbuj chormebooka ?

 

 

http://www.euro.com…KSwdhoC8OTw_wcB

 

Długi czas pracy na baterii. Nie grzeje się i nie zamula z czasem. Solidny. Matowa matryca. Wymaga jedynie dostępu do internetu


(zeki) #10

arekman5

 

Ja bynajmniej nie neguję ich wielu zastosowań - to może byc wcale nie głupie wyjscie - dajesz 900 i masz do netu i innych pierdusiek sprzęt, który jak się po 2-3 latach rozsypie to żalu nie będzie. Rozmiem taki wybór. Tylko te proce są naprawdę mocno okrojone stąd je wykastrowanymi dziadami nazwałem  :]

 

Jest jeszcze jedna opcja: do 17 grudnia sklep dla idiotów czy jakoś tak ma promo 50 rat 0%. Sprzęt wart 2k to miesięczny koszt 40 zeta. Co z tego, że przez 4 lata i 2 mc jak kwota jest praktycznie niezauważalna. I nie trzeba kompromisów robić.