Laptop ok. 4000 zł, gry, multimedia

Witam,

przymierzam się do kupienia nowego laptopa za ok. 4k zł. Komputer będzie wykorzystywany do pracy (word, autocad, solidworks, visiual, matlab…), gier (PES lub FIFA + 48"TV, GTA, Wiedźmin, NFS, M&M Heroes itp.), multimediów (filmy + 48"TV, muzyka, internet…). 

Po wstępnym zaznajomieniu się z tematem wydaje mi się, że najlepsza konfiguracja w tej cenie to:

  • matryca matowa - 15,6",

  • dysk twardy SSD min. 200 GB, + slot na HDD lub dodatkowy SSD w przyszłości,

  • pamięć ram 8GB + slot na dodatkową kość,

  • procesor i7-4720HQ,

  • grafika nvidia GTX 960M,

  • brak systemu operacyjnego (mam W7).

 

To chyba tyle. Pytania są następujące:

  1. Czy ta specyfikacja jest ok lub niepotrzebnie zawyżona, np. grafika, procesor?

  2. Jaki model z możliwych będzie miał najlepsze wykończenie, chłodzenie, pomoc techniczną?

Z GTX960M dostaniesz Lenovo Y50-70 oraz ASUS N551JW.

Lepszej grafiki w cenie <4k nie dostaniesz, a na GT950M nie zagrasz w Wiedźmina.

Mam lenovo y50-70 z gtx 960 i wszystko śmiga. Tylko bez dysku ssd.  http://www.x-kom.pl/p/252260-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m-uhd.html + dysk musisz sobie dokupić wyjdzie ci taniej

Matryca UHD nie nadaje się do gier. Za słaba grafika.

To rzeczywiście byłby najlepszy wybór, ale y50-70 ma tylko 1 slot na dysk twardy co oznacza, że aby wsadzić SSD będę musiał wyciągnąć HDD i albo go nie użytkować, albo wykorzystać jako dysk zewnętrzny co jest według mnie mało praktyczne.

To jaka powinna być matryca?

Przepraszam nie spojrzałem na rozdzielczość ale jest wersja FHD 

IPS 1920x1080 px

Czyli mam rozumieć, że mając matrycę UHD i ustawiając rozdzielczość 1920x1080 komputer będzie działał gorzej niż na matrycy FHD 1920x1080?

Jeżeli zmniejszysz rozdzielczość ekranu, to obraz będzie mniej ostry oraz Windows nie obsługuje poprawnie wysokiej rozdzielczości (zła wielkość elementów interfejsu itp.)

To co proponujesz zrobić, żeby mieć możliwość zainstalowania w środku laptopa dwóch dysków, na początku SSD i w późniejszym czasie HDD? Wybrać laptopa z gorszym CPU/GPU na rzecz SSD + HDD, a może zwiększyć nieco budżet? Jest w okolicy tych 4k coś ciekawego dla czego warto dopłacić? A może nie męczyć się tak dla tego SSD i zadowolić się SSHD z Lenovo Y50-70?

Jeżeli chcesz 2 dyski, to musisz dozbierać do Acer VN7-591G albo MSI GE62 Apache z Intel Skylake (brak recenzji, bo to nowy model)

Masz na myśli np. tego MSI http://www.x-kom.pl/p/262162-notebook-laptop-15%2C6-msi-ge62-apache-i7-6700hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html ?

Procesor w tym laptopie jest lepszy od i7-4720HQ?

Tylko dlaczego wszędzie w tym modelu GTX960M ma tylko 2GB pamięci? Nie będzie to miało wpływu na FPS?