Laptop około 3tyś do AUTOCADA

Witam! Poszukuję laptopa jak wyżej, do około 3000 zł, który udźwignie Autocada. Ten program to dla mnie priorytet, kierunek budownictwo. Wiem, że najbardziej wymagających projektów na nim nie zrobię, ale to laptop dla studenta. Super by było, gdyby był tak 15,6’’, nie za ciężki, zależy mi na mobilności oraz wydajności urządzenia, skoro będzie musiał udźwignąć dość wymagajacy program. Poza tym do użytku raczej standardowego. Nauka, netflix, czasem meczyk w League of Legends.
Polecacie coś w tej półce cenowej? Z góry dziękuje za pomoc! :smiley:

Jeżeli szukasz komputera wydajnego, to musisz rozstać się z myślą, że będzie lekki. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie po-leasingowego komputera DELL Precision lub HP ZBook.

https://www.x-kom.pl/p/513177-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html dodatkowo hp ma promocje cashback - ogarniasz sobie nr seryjny jakiegoś starego lapka hp, podajesz to hp i oni ci zwracają bodajże 400 zł.

Komputer jest ciężki, ale jeśli ma być wydajny to nie będzie lekki. A jeśli się trafi wydajny i lekki komputer, to jest szansa, że będzie się niemiłosiernie grzał i za jakiś czas jego wydajność spadnie :wink:

PS. Laptop ok 3000zł AUTOCAD - po co zakładasz drugi taki sam temat?

HP pod względem wydajności jest dobrym wyborem, lecz jeżeli jest to laptop na studia to 17-calowy raczej będzie problematyczny.

Jeżeli chodzi o alternatywy, jest kilka rozwiązań.
HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650
Wspomniany model, tylko w wersji 15,6 calowej, waga 2,2kg dalej nie jest mało.

Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 lepiej wykonany posiada aluminiową obudowę oraz zdecydowanie stonowany design.

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/8GB/512 GTX1650
Waga poniżej 2k przy zachowaniu wydajnej konfiguracji, dobrej jakości matryca pod względem pokrycia kolorów.