Laptop,padł hdd, problem z instalacją nowego

Witam wszystkich,

posiadam laptopa Lenovo 3000 n200, oryginalnie jest w nim hdd hitachi hts541612j9sa00 120gb, 5400rpm, sata. Dysk zaczął powoli się sypać, skrzeczeć, komputer zaczął skrzeczeć, dramatycznie powiększała się ilość bad sektorów. Zgrałem na dvd to co najważniejsze i kupiłem nowy hdd WD Scorpio Blue, wd2500bevt, 250GB, 5400rpm, sata.

Wymieniłem dyski, podłączyłem, po zalogowaniu się wyskoczył błąd:

PXE-E61:Media test failure.check cable

PXE-M0F:Exiting PXE ROM.

Szukałem po necie rozwiązania, bywało tak, że powodem tego były błędy z ustawieniem bootowania. U mnie jest

  1. dvd

  2. hdd

  3. lan

czyli mam good…

Wyciągnąłem dysk, popodłączałem wszystko jeszcze raz z nadzieją, że może niedokładnie zamontowałem dysk ale nic…

Teraz zamiast powyższego błędu wyskakuje mi tylko migający “_”

Pomóżcie proszę.

pozdrawiam

Paweł

Przywróć defaultowe ustawienia BIOSu. A miga Ci myślnik, no bo co ma dalej się stać? Dysk jest czysty więc i systemu brak :wink: Włóż do napędu płytę z systemem i zainstaluj go.

Próbowałem też z płytą systemową, to też nie zadziałało. Po załadowaniu plików przed instalacją systemu, wyskakuje informacja, że nie znaleziono dysku gdzie można by zainstalować system. Zaraz spróbuję z defaultem.

Przywróciłem fabryczne, wrzuciłem płytke z windą i nic nie zmieniło :frowning:

Musisz zainstalować sterowniki do kontrolera SATA dysku twardego przed instalacją systemu ,lub przełącz w BIOSie tryb kontrolera SATA na IDE lub KOMPATYBILNY.

Dokładnie tak jak pisze przedmówca. Zauważ, że jedynie Windows XP potrzebuje sterowniki SATA. W nowszych wersjach jak Vista czy 7 są one już zaaplikowane.

Bez sensu, nie wiem co ma płyta instalacyjna do tego, ale wrzucałem xp sp1 nic, wrzuciłem windowsa 7 jakąś angielską rc i widzi.

To jak to jest dla Ciebie bez sensu to rozwiąż ten problem sam i nie zawracaj gitary.

Windows Vista i Windows 7 te sterowniki do kontrolera SATA mają zintegrowane , a Windows XP tych sterowników ma kilka na krzyż i dlatego w większości przypadkach trzeba je podczas instalacji systemu zainstalować .

W pierwszych etapach instalacji systemu Windows XP naciskasz klawisz F6 i doinstalowujesz te sterowniki lub przełączasz w BIOSie to co już napisałem wcześniej.

Lub poczytaj w necie jak samemu zintegrować te sterowniki z instalatorem Windows XP .

Musisz sobie poszukać xp sp 3 z zintegrowanymi sterownikami SATA i sterami pod lapka. Są takie xpki tylko sobie poszukaj .

victus2 “tumoku” że tak ci powiem ( tylko zaraz się nie obrażaj :smiley: ). XP SP1 ci nie pójdzie bo w tym czasie jak powstał sp1 do xpka nie było jeszcze dysków SATA ( dlatego nie możesz zainstalować swojej wersji xp na lapku ). Niema co się denerwować czy obrażać trzeba trochę poczytać i pomyśleć. Nikt nie jest Alfą i Omegą a wiedzę tą którą mamy zdobywaliśmy latami na własnych błędach. Nikt nam tego nie podał na tacy ja na przykład siedzę w tym od 10 lat.

Gdzie ma poszukać? Na torrentach? Gratuluję.

victus2 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978