Laptop po gwarancji

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z laptopem po gwarancji.Wiadomo przez 2 lata wszystko mi wymienią ale co sie stanie jeśli procesor mi padnie albo coś innego po gwarancji.Słyszałem, że ciężko jest wymienić i niestety laptop jest do wyrzucenia.Jak to jest naprawdę ?

Napewno nei jest to tanie, a prawie niemozliwe jesli np. procek jest lutowany(na szczescie chyba juz takich nie ma), ale do zrobienia ;D

Gorzej z karta graficzna jeśli jest zintegrowana.

A co myślicie o takim laptopie ?

Rodzina produktów Aspire

Procesor Intel Pentium Dual Core P6100 (2.00 GHz, 3 MB cache)

Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)

Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolnych)

Dysk twardy 320 GB SATA 5400 obr.

Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer

Typ ekranu Błyszczący, LED

Przekątna ekranu 17,3" HD

Nominalna rozdzielczość 1600 x 900

Karta graficzna AMD Mobility Radeon HD 5470

Wielkość pamięci karty graficznej 512 MB (pamięć własna)

Urządzenie wskazujące Touchpad

Typ baterii Litowo-jonowa, 6-komorowa, 4400 mAh

Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Rodzaje wyjść / wejść 1x czytnik kart 5 w 1 (SD/SDHC/MMC/MS/MS-Pro)

1x DC-in (wejście zasilania)

1x HDMI

1x Kensington Lock

1x RJ45 (LAN)

1x VGA

1x wejście mikrofonowe

1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe

3x USB 2.0

Zainstalowany system operacyjny Brak

Dołączone oprogramowanie Sterowniki do systemu Windows Windows 7

Wysokość Od 27 mm do 34 mm

Szerokość 410 mm

Głębokość 275 mm

Waga 3,25 kg

Dodatkowe informacje Gwarancja dla firm i instytucji wynosi 12 miesięcy

Gwarancja dla klientów indywidualnych wynosi 24 miesiące

Wbudowana kamera 1.3 MP

Wbudowane głośniki

Wbudowany mikrofon

Wydzielona klawiatura numeryczna

Zasilacz w zestawie

Koszt 1600zł myślę, że się opłaca nawet jak padnie coś po tych 2 latach …

Wszystko można naprawić… to tylko kwestia ceny za usługę. Przy poważniejszych (czytaj: kosztowniejszych w naprawie) usterkach należy po prostu rozważyć opłacalność takiej naprawy.

:roll:

Wydajnością na długi czas (chodzi mi o gry) to on Ci nie starczy. Po za tym mam złe zdanie o marce Acer. Ostatnio oddałem do utylizacji laptopa po gwarancji właśnie… pewnego dnia po prostu BIOS nawet nie raczył wstawać :smiley: Nie wiem jak teraz jest, ale jakbym kupował laptopa to dołożyłbym jeszcze i coś porządnego kupił.

słyszałeś napewno o czymś takim jak RoHs ‘dzięki’ tej ‘organizacji’ , nazwijmy to tak , nie produkuje się dzisiaj dobrych lapków czyli niezawodnych , wszystko oczywiście to ochrona środowiska , z doświadczenia wiem że im mniej wydajne podzespoły czyli mniej grzejące się , tym dłużej wytrzymają i tym się kieruj

Jakas logika w tym jest… ale niestety przełożenie na rzeczywistość ma niewielkie. Z reszta co jest intensywniej eksploatowane? Mocniejszy komp, który ma jeszcze zapas mocy i bierze coś na lajcie, czy słabsza maszyna, która praktycznie przy byle czym wyciska się z niej 100% możliwości? Z reszta ogólnie to, że wysokie temperatury skracają żywotność to jest teoria… w praktyce bardzo często nie widać tej zależności, przynajmniej ja nie widzę.

Czyli lepiej kupić takiego laptopa żeby nie przesadzać z kasą a za 3, 4 lata kupić lepszy ? I w razie czego nie będzie żal, że wydało sie 1600zl zamiast np. 3000zł i chodził tylko 2 lata :slight_smile:

Nom… imo na pewno… laptop nie ma rozkładać wydajnością. nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile na lapka, bo wieczny sprzęt to nie jest, a naprawy często bardzo drogie i nieopłacalne. Jak w pc wszystkie części praktycznie pasują i można sobie za grosze wymieniać, to w lapku większość dedykowana i trzeba fortunę wywalać .

Też tak myślę właśnie :slight_smile: dlatego kupiej z allegro coś ciekawego raczej.

A wie ktoś może jak to jest z poborem prądu ? Ile bierze laptop 17 cali a zwykły PC ?

nie znam liczb, ale kilkukrotnie mniej ;] zależy od klasy laptopa i stacjonarnego