Laptop po ponownym zmontowaniu nie włącza się

Witam,

rozkręcałem laptopa aby wymienić pękniętą obudowe. Rozkręciłem wszystko i uważam, że skręcone również jest poprawnie. Podpinając kabel zasilania lampka się świeci ale naciskając guzik POWER laptop nie reaguje. Poprawiłem taśmę konkretnie od guzika, sprawdziłem połączenie kabla zasilającego z płytą, również nie widzę nieprawidłowości, jednak laptop zachowuje się jakby nie dostawał w ogóle prądu. Czy to z wyjęta baterią, na samym kablu zasilającym czy z włożoną…

Jaki laptop?

Czego oczekujesz po forum? Nikt z nas przecież nie widzi jak to skręciłeś. Masz dwie opcje: oddać do serwisu, albo rozkręcić jeszcze raz i uważnie wszystko poskładać, bo ewidentnie czegoś nie podłączyłeś (albo uszkodziłeś :wink: )

Pierwsze co przychodzi do głowy, to że taśmy/przewodu od przycisków nie podpiąłeś do płyty.

“Lampka” jak to określiłeś najczęściej jest już za dzielnikiem napięcia czyli laptop dostaje prąd. Zewrzyj na krótko piny odpowiedzialne za guzik i będziesz miał odpowiedź czy coś źle skręciłeś czy po prostu taśma (lub guzik) padła.

Uważam że wszystko podpiąłem prawidłowo. I tak chyba nie jest wazna taśma od klawiatury czy dysku skoro laptop nie dostaje zasilania. Skupiłem się na podlaczeniu wtyczki od ładowania ( która chyba laptop ładuje, tzn conajmniej świeci się) ale na włącznik nie reaguje a taśmę od włącznika sprawdzalem, fakt że za pierwszym razem wypadła ale teraz zwracam uwagę na nią ale nic nie reaguje:(

Byś się zdziwił. Niektóre biznesowe modele HP-ków - ProBook-i - nie odpalają się, gdy nie jest do nich podłączona klawiatura.

2lajki

No ok podłączone mam wszystko. Sprawdzałem po kolei. Wcześniej myślałem że słabo podpiąłem właśnie power guzik ale rzeczywiście był on zawsze dobrze podpięty. Poprostu tasiemka jest krótka i wyrwałem ja przy podnoszeniu części gornej. Teraz otwierając laptopa zrobiłem to samo czyli wszystko jest podpięte każda taśma…

Jeśli ją wyrwałeś to prawdopodobnie uszkodziłeś gniazdo, ale nikt z nas nie jest Maciejem i na dystans na 100% nie stwierdzi co się stało.

… A czy masz 100%, ze “pęknieta obudowa” nie była widocznym objawem pęknietej płyty głównej? Takie uderzenie mogło uszkodzić coś w środku…

peknieta obudowa to chwyt marketingowy HP. Byla rozwalona przy podnoszeniu ekranu. Zaczepy tak mocno trzymaja ze sruby sie wyrwaly. Wydaje mi sie ze tasma nie jest uszkodzona, musze przejrzec neta ile kopsztuje w razie co. Nie usmiecha mi sie to ale moze grosze taka czesc kosztuje.

Jeśli uszkodzona jest taśma to obraz pojawi się na ekranie zewnętrznym, ale… dałby do tego czasu znać zakręceniem wiatraków.
Jeśli jesteś pewien, że to nie guzik i jego taśma to zmierz napięcia i oporności na KBC.

Nie jestem pewien bo jak… Dokladnie, nie ma reakcji na guzik. Nawet zakrecenie wiatraczkiem itp. dlatego sklanam sie nad zakupem i testem nowej tasmy, guzik raczej jest wporzadku - naciska i klika., tylko nie rozumiem czy rzeczywiscie pociagniecie za tasme mogloby ja uszkodzic. Faktem jest ze przy drugim rozkrecaniu lapka byla odpieta bo ona krotka i trzyma za sam koniuszek. Ile taka tasma pewnie pare zlotyuch?

Spróbuj najpierw spięcia pinów na krótko. Da Ci odpowiedź czy to na pewno taśma.

o wlasnie to chcialem zrobic tylko jak? ktore piny? i czym je na krotko spiąć?

Problem z włączeniem się laptopa, z tym że to Dell. Być może nie ma to nic wspólnego z Twoim przypadkiem, ale spróbować można

hmm nie rozumiem do konca co on zmienil, baterie od biosa wyjal i odpalil ?

Tak to wygląda. Ja to tak rozumiem, że ten Dell tak ma, że trzeba wyjąć baterię od BIOSu i bez niej odpalić komputer. Wtedy się włącza.

Przydałby się jakiś multimetr chociaż żeby tą taśmę sprawdzić. Jak wypinałeś ją i od strony guzika i od strony płyty to mogłeś ją założyć do góry nogami.

Od strony guzika nie wyjmowałem. Jest ona przyklejona i nie chciałem jej tam ruszać. Była odłączona tylko od płyty. Jak na krótko zewrzeć piny? Sprawdzę to i baterie