Laptop po rozebraniu nie chce sie wlaczyc

(Rosquro) #1

Witam, dzisiaj postanowiłem wymienić dysk w laptopie, wiec go rozebrałem. Po złożeniu i kliknięciu powera nic się nie dzieje, chociaż zanim go rozkładałem wszystko było ok. Mógłby mi ktoś pomoc?

(Cedar) #2

Coś źle złożyłeś lub uszkodziłeś. Nie mamy szklanej kuli aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, nikt z nas nie był przy rozkładaniu i składaniu przez Ciebie laptopa. Czy Ty byś umiał odpowiedzieć na tego typu pytanie dotyczące jakiegokolwiek innego urządzenia?

(adamk1985) #3

Postaraj się dokładniej opisać co po kolei było robione… Czy wyjmowałeś baterię na kilka minut ok. 5-10 min ?

Zacznij od tego jaki model laptopa ? W Asusach bowiem często miewałem podobny problem po zamianie miejscami kości RAM…

Jaki dysk wymieniasz w miejsce jakiego (podaj modele)?

Czekamy na usupełnienie informacji…

(krisfrost) #4

Jeśli wymieniłeś dysk w laptopie, czyli wstawiłeś nowy nie sformatowany to nic dziwnego że nie działa. Musisz najpierw go sformatować i wgrać plik MTF a potem wgrać system i sterowniki.

Jeśli rozebrałeś laptopa nie wymieniając dysku i po złożeniu go czyli laptopa tenże nie działa to pewnie nie wpiołeś jakiejś tasiemki lub jakiś przewodów gw gniazdo. Rozbierz go jeszcze raz i złóż go dokładnie z wielką uwagą.

(Rosquro) #5

Udało mi się włączyć laptopa, jednak w trochę nietypowy sposób. Zanim się zdejmuje tą część po klawiaturze trzeba odczepić te ‘‘taśmy’’ od touchpada itp. i przez przypadek urwała się taka malutka czarna część, przez co paska od guzika uruchamiającego komputer nie da się umieścić w tym małym gniazdku. Wybaczcie za te sformułowania, ale jestem zielony i nie znam terminów tych poszczególnych elementów, ale wydaje mi się, że wiecie o co mi chodzi. Jednak moje pytaie jest takie, czy mogę to w jakiś sposób naprawić?

(adamk1985) #6

Ten element możesz określać jak chcesz… :wink: wiemy, że chodzi o ten zatrzask / docisk taśmy dzięki, któremu taśma zamocowana jest prawidłowo i stabilnie.

Możesz zrobić 4 rzeczy:

• wymienić gniazdo tej taśmy (tu trzeba być dokładnym)

• przykleić taśmę na stałe (tu liczy precyzja) - przyda się klej na bazie srebra do łączenia ścieżek w szybach samochodowych i płytkach PCB

• zrobić obejście - napisz na elektrodzie (tam są czarodzieje od tej tematyki)

• oddać do serwisu gdzie to szybko i sprawnie naprawią

(daras28-82) #7

Samo formatowanie z utworzeniem partycji wystarczy.

(MacGregor) #8

Zwykły plaster również się nada. W moim starym laptopie takie rozwiązanie wytrzymało 12 lat i pewnie do tej pory się trzyma :wink:

(Rosquro) #9

Na początku wystarczało tylko, ze zdejmę klawiaturę i mocniej ta tasiemkę docisnę, ale teraz w jakikolwiek sposób nią nie będę poruszał to przycisk powera w ogóle nie chce działać. Czy to wina tej tasiemki czy gniazda?

(Dimatheus) #10

Rosquro , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

(adamk1985) #11

To już ciężko ocenić na odległość… Sprawdź multimetrem przewodzenie ścieżek taśmy…