Laptop po rozebraniu nie chce sie wlaczyc

Witam, dzisiaj postanowiłem wymienić dysk w laptopie, wiec go rozebrałem. Po złożeniu i kliknięciu powera nic się nie dzieje, chociaż zanim go rozkładałem wszystko było ok. Mógłby mi ktoś pomoc?

Coś źle złożyłeś lub uszkodziłeś. Nie mamy szklanej kuli aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, nikt z nas nie był przy rozkładaniu i składaniu przez Ciebie laptopa. Czy Ty byś umiał odpowiedzieć na tego typu pytanie dotyczące jakiegokolwiek innego urządzenia?

Postaraj się dokładniej opisać co po kolei było robione… Czy wyjmowałeś baterię na kilka minut ok. 5-10 min ?

Zacznij od tego jaki model laptopa ? W Asusach bowiem często miewałem podobny problem po zamianie miejscami kości RAM…

Jaki dysk wymieniasz w miejsce jakiego (podaj modele)?

Czekamy na usupełnienie informacji…

Jeśli wymieniłeś dysk w laptopie, czyli wstawiłeś nowy nie sformatowany to nic dziwnego że nie działa. Musisz najpierw go sformatować i wgrać plik MTF a potem wgrać system i sterowniki.

 

Jeśli rozebrałeś laptopa nie wymieniając dysku i po złożeniu go czyli laptopa tenże nie działa to pewnie nie wpiołeś jakiejś tasiemki lub jakiś przewodów gw gniazdo. Rozbierz go jeszcze raz i złóż go dokładnie z wielką uwagą.

Udało mi się włączyć laptopa, jednak w trochę nietypowy sposób. Zanim się zdejmuje tą część po klawiaturze trzeba odczepić te ‘‘taśmy’’ od touchpada itp. i przez przypadek urwała się taka malutka czarna część, przez co paska od guzika uruchamiającego komputer nie da się umieścić w tym małym gniazdku. Wybaczcie za te sformułowania, ale jestem zielony i nie znam terminów tych poszczególnych elementów, ale wydaje mi się, że wiecie o co mi chodzi. Jednak moje pytaie jest takie, czy mogę to w jakiś sposób naprawić?

Ten element możesz określać jak chcesz… :wink: wiemy, że chodzi o ten zatrzask / docisk taśmy dzięki, któremu taśma zamocowana jest prawidłowo i stabilnie.

Możesz zrobić 4 rzeczy:

  • wymienić gniazdo tej taśmy (tu trzeba być dokładnym)

  • przykleić taśmę na stałe (tu liczy precyzja) - przyda się klej na bazie srebra do łączenia ścieżek w szybach samochodowych i płytkach PCB

  • zrobić obejście - napisz na elektrodzie (tam są czarodzieje od tej tematyki)

  • oddać do serwisu gdzie to szybko i sprawnie naprawią

Samo formatowanie z utworzeniem partycji wystarczy.

Zwykły plaster również się nada. W moim starym laptopie takie rozwiązanie wytrzymało 12 lat i pewnie do tej pory się trzyma :wink:

Na początku wystarczało tylko, ze zdejmę klawiaturę i mocniej ta tasiemkę docisnę, ale teraz w jakikolwiek sposób nią nie będę poruszał to przycisk powera w ogóle nie chce działać. Czy to wina tej tasiemki czy gniazda?

Rosquro , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

To już ciężko ocenić na odległość… Sprawdź multimetrem przewodzenie ścieżek taśmy…