Laptop po uruchomieni wydaje dzwiek z glosniczkow i wisi

Witam.

mam laptopa asus k52f, dzisiaj uruchomilem go i bardzo wolno startowal poczym zawieszal sie i musialem go wylaczyc guzikiem i wlaczyc ponownie, za bodajze trzecim razem pokazywal sie ekran startowy (ten tuz po uruchomieniu jak mozna np. w biosa wejsc czy cos) i zaczal wydawac dziwne dzwieki z jakby glosnikow laptopa pomimo, ze sa podpiete zewnetrzne. dzwiek jest taki przerywany o stalej dlugosci mniej niz 1sekunda. dlugi czas mam ekran startowy i ten dzwiek potem ekran znika i pojawia sie informacja:

"reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press key"

naciskanie klawiszy nic nie pomaga bo wtedy komunikat jest ponizej tego pierwszego, wspomniany wczesniej dzwiek po jakims czas zanika ale po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu laptopa pojawia sie znowu.

nie wiem co robic bardzo prosze o pomoc.

p.s pisze z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow…

Jeśli nie problem sprzętowy…dysk,płyta główna,to może uszkodzony sektor rozruchowy systemu.W tej chwili możesz tylko próbować naprawy systemu z poziomu płyty instalacyjnej.jaki masz system…czy jest partycja Recovery ? Oczywiście ukryta.

mam ukryta partycje pod f9

Możesz jej użyć,choć sądzę,że BIOS nie wykrywa dysku,sprawdż to wchodząc w BIOS wciskając F5…Tryb awaryjny.Piski wskazują na uszkodzenie płyty głównej.Jeśli porafisz dostań się do dysku,dociśnij go,sprawdż styki.Stacja DVD-ROM jest pusta ?

partycja nie dziala, po wejsciu w bios mam tylko pokazana stacje dvd. co do dostania sie do dysku, moge sie troche tam dogrzebac rozkrecajac obudowe pod laptopem

C47 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.