Laptop po wciśnięciu power nie daje znaku życia

Dokładnie tak jak w temacie. Laptop BENQ R55E.

Najprawdopodobniej padła płyta główna. Nie jestem jednak tego pewien. Jak sprawdzić dokładnie co jest padnięte.

Zasilacz sprawny? Odłącz go na kilka minut od zasilania (rozłącz wszystkie kable) po czym wepnij kabel do gniazdka 220V apotem podepnij drugi koniec kabla do zasilacza. Jeśli nie usłyszysz takiego charakterystycznego trzasku to najprawdopodobniej spalił się zasilacz.

:roll:

z tym że mam dwa takie zasilacze i na drugim też nie działa:/

Pali się kontrolka zasilania i ładowania baterii? Słychać cokolwiek po wciśnięciu przycisku zasilania? Spróbuj wyjąć baterię i odpalić bez niej.

:roll:

Kontrolka na zasilaczu nie świeci

Kontrolka ładowania baterii nie świeci

Po wciśnięciu przycisku zasilania nic nie słychać

Wyjąłem baterię i to samo

Kontrolką sprawdziłem czy prąd dociera do gniazd USB - dociera.

Piszesz, że nie świeci kontrolka na zasilaczu. Nie świeci na obu? Jeśli tak, to oba mogły paść. Podejdź do jakiegoś sklepu komputerowego gdzie mają zasilacze do notebooków (w Vobis mają przeważnie spory wybór) i poproś sprzedawcę o sprawdzenie laptopa na nowym zasilaczu. Jakoś cały czas mam wrażenie, że to jednak wina braku zasilania.

:roll:

Miałem to samo. Dałem laptopa do informatyka, a on powiedział, że mi płyta główna siadła.

kurcze, źle napisałem: kontrolka na zasilaczu ŚWIECI

Oddaj do dobrego serwisu notebooków - uszkodzony prawdopodobnie układ zasilania AC/DC. Koszt naprawy może być różny od 150 - 300zł.

Miałem tak samo i zacząłem go rozkręcać i tak pod koniec bez dysku ekran odłączony i tag go podłączyłem okazało się że bateria poszła i i z ładowarki nie daje radę zasilić ekranu bez ekranu działa

Witaj na forum :slight_smile: