Laptop po wyłączeniu wchodzi w stan uśpienia

Witam.
Nowy, świeżo kupiony laptop Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 15,6" AMD Athlon Silver 3050U - 8GB RAM - 512GB Dysk - Win10 ma pewien problem. Kiedy chcę go wyłączyć i klikam “zamknij” laptop wyłącza się normalnie. Następnie zamykam ekran. Lecz jeśli później podnoszę ekran, żeby go otworzyć to laptop uruchamia się automatycznie, pojawia się logo Lenovo i ekran z podaniem hasła do konta, tak jakby laptop nie był zamknięty, wyłączony, a jedynie w stanie uśpienia.
Czy ktoś miał może podobny problem? Laptop został kupiony tydzień temu, poza Chromem, Adobem i Winrarem nic nie miał instalowane. Domyślny antywirus McAfee był od razu aktualizowany.
Będę wdzięczny za pomoc.
Link do specyfikacji tego laptopa - https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip3-athlon-3050-8gb-512ssd-w10.bhtml

Spróbuj wyłączyć w Windowsie opcję “szybkie uruchamianie”

Widziałem tę opcję. Wyłączałem szybkie uruchamianie, ale to nie pomogło.

Szukałbym zatem rozwiązania w BIOS lub w opcjach zasilania w systemie (można tam ustawić jak laptop ma się zachowywac po zamknięciu lub otworzeniu ekranu).
Podejrzewam jednak, że jeżeli zamykasz laptopa przez “zamknij” w W10. To on nie przechodzi w stan uśpienia. Po prostu masz takie wrażenie ponieważ samo otwarcie klapy automatycznie go uruchamia (nie wybudza) tylko uruchamia a to różnica.