Laptop - połączenie lokalne

Hej! Mam taki problem…

na kompie stacjonarnym jest normalnie net ale jak podepnę kabel do laptopa to nie chce mi działać…nawet wpisałam w konfiguracji alternatywnej IP, maskę podsieci, bramkę domyślną itp. z kompa stacjonarnego + w Locally Administered Address wartość zgodną z tamtym kompem i lipa…widzę, że net podłączony…ipconfig /all pokazuje wszystko jak powinno być poza (serwer DHCP i ten czas dzierżawy) no i jak się da “stan” połączenia to “odebrane” jest 0.

I najlepsze, że problem nie jest tylko na mym laptopie…poza tym kiedyś, parę miesięcy temu na innym laptopie dało się podłączyć kabelek i działało a teraz na tym samym laptopie co kiedyś już się nie da…

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co by tu skonfigurować aby to wreszcie działało??

Od kogo masz internet (np. aster ma ograniczenia że np przy danej taryfie może być przypisany tylko jeden adres karty sieciowej i przy podlaczeniu drugiego kompa trzeba zmieniać - dopisać - następny adres sieciówki), następny mozliwy problem to np. router. jest możliwych jeszcze kilka innch problemów :). Przedewszystkim napisz coś o od kogo masz neta i czy masz jakieś urzadzenia (router i lub switch)

Kamil

po 1. to jest jeden switch na klatce z którego mają ludzie w bloku neta…

po 2. kiedyś ta sieć nazywała się Rybnet…a teraz nie wiem…wiem tylko, że zmieniła się nazwa dostawcy ale wszystko jest po staremu

po 3. jak jeszcze było pod nazwą Rybnet to chłopak mógł się spokojnie podłączyć ze swoim laptopem używając tego kabla do neta…(to jest u niego w domu, żeby nie było) i łączył się na tych samych zasadach co ja teraz ze swoim laptopem próbowałam ale teraz jak wrócił tu na wakcje i już jest zmiana nazwy tego dostawcy to ani mi ani jemu nie działa…

po 4. aby uprzedzić kolejne pytania…nie mam żadnego komunikatu “brak/ograniczenie łączności”…mam po prostu normalnie połączony net (w sensie, że kabel lokalny jest normalnie ładnie podłączony ale nie mogę się podłączyć z netem za chiny…

Jak podłączasz laptopa. Czy przez komp. stacjonarny, czy bezpośrednio do sieci? A może przez router albo switch (własny, nie chodzi o ten na klatce)?

to może wytłumaczę jak dzieciom…mamy zwykły kabel sieciowy w domu, taki jak się podłączamy do kompa stacjonarnego i teraz go odpinamy i wpinamy do laptopa, teraz przypisujemy IP, maca, bramke domyślną itp. (odpowiedniki kompa stacjonarnego) i powinien być net ale neta brak…

a inaczej…switch jest na klatce dla wszystkich lokatorów (czyli dla wszystkich kompów przypisanych - stąd przypisywanie potem IP i mac jednego kompa na drugim) i od niego idzie kabel który podpina się do kompa…podłączenie kabla do przypisanego kompa = internet, przypięcie go do innego kompa gdzie ręcznie nie skonfigurujemy = brak neta, kabel + skonfigurowany nowy komp = net ale go nie ma. Zawsze sposób ten działał na moim kompie przy innych sieciach a na tej sieci sposób ten działam na kompie mego chłopaka ale teraz też mu nie działa…

Mój komp widzi sieć, tzn kabel…i ten własnie kabelek jest ładnie przypięty, na półączeniach jest info “połączono” ale neta nie ma…na “stan” jest 0…i na ipconfig /all też widać, że kabel jest, konfiguracja jest ale net nie działa…

No to wygląda że wina jest po stronie laptopa. Skoro przepisujesz MAC adres, powinno zadziałać.

Naprawdę jest to dziwne. Jeśli korzystanie z tego łącza jest zgodne z regulaminem usługi, skonsultowałbym się z administratorem.

A jeśli nie, pozostaje sprawdzić na jeszcze innym kompie, czy będzie działać.

przecież napisałam wcześniej że próbowała na swoim laptopie i chłopak na swoim laptopie…kiedyś na laptopie chłopaka normalnie działało a teraz to nie działa…a podłanczamy się do jego neta czyli on ma prawo podpiąć swego neta do swego kompa i to nie ważne czy będzie to komp stacjonarny na którym działa net czy laptop na którym nie chce to działać. Jakby była wina laptopa to by był problem tylko na 1 kompie…

No to naprawdę dziwne :slight_smile:

Ale na to musi być jakieś uzasadnienie. Czy na pewno spisujesz dokładnie wszystkie parametry (adres IP, brama domyślna, maska podsieci, 2 serwery DNS)?

Może spróbuj jeszcze ustawić nazwę komputera i grupę roboczą tak, jak w kompie na którym działa. Choć w działaniu samej sieci to to przeszkadzać nie powinno.

Jeśli to nic nie pomoże to pozostaje czekać na kogoś bardziej kompetentnego w zakresie sieci komputerowych albo założyć temat na innym forum :slight_smile:

A tak właściwie to jaki system masz na tych komputerach? I próbowałeś wyłączać firewall?

No właśnie o to chodzi, że dokładnie spisuje wszystko…raz miałam spisane na kartce, teraz mam skopiowane dane “ipconfig /all” do notatnika i mam to na swoim kompie aby mieć cały czas pewność że dobrze wpisałam…hehe…w sumie to chyba już te dane ze 100razy sprawdziłam:P

Nazwy kompa zmieniać nie muszę bo to nie ma znaczenia…

co do systemu ja mam teraz na kompie windows’a na stacjonarnym jest teraz inny system. z wyłączonym firewallem już próbowałam…

Jeśli nie ma w regulaminie sieci zapisu, że z Internetu można korzystać na tylko jednym komputerze, to zwróć się o pomoc do admina.

A jak taki jest, założyłbym temat na innym forum, najlepiej na jakimś poświęconym tylko sieciom komputerowym.

To może jednak pokaż, co pokazuje komputer, gdzie internet działa i ta sama sytuacja, ale gdy internet nie działa (drugi komputer):

ipconfig /all

route PRINT