Laptop poleasingowy do 1200 zł

Szukam laptopa poleasingowego / powystawowego do 1200zł. Laptop przeznaczony do prac biurowych. Główne wymaganie to dysk SSD, Windows 10 będzie dodatkowym plusem. Przejrzałem kilka stron z takimi laptopami ale nie wiem na ile są one godne zaufania, jeśli możecie jakieś polecić będę wdzięczny. :slight_smile:

Weź jakiegoś Della. Duży ekran się przyda (czy to będzie jedyny monitor czy będzie dodatkowy albo praca polega wyłącznie na pisaniu dokumentów a nie działaniu np. na rozbudowanych Excelach)?

Pojedynczy ekran, raczej proste dokumenty.
Znalazłem takiego, bebechy całkiem niezłe, minus taki że ma już ok. 5 lat
https://taniekomputery.pl/o/laptopy-uzywane-dell-latitude-e6420-core-i7-poleasingowe

Nie przejmuj się wiekiem, one są generalnie bardzo żywotne. Bateria może wymagać zmiany, nie wiem na ile będzie ona istotna? W większości przypadków wystarcza te 15 minut pracy (coś a’la UPS) żeby tylko zapisać pracę i wyłączyć kompa.

Przejrzyj jeszcze Allegro, kategoria Laptopy / Dell bo tam są lepsze możliwości filtrowania.
Zaznacz filtry:

  • Windows 10 (wszystkie wersje)
  • 8 i więcej GB RAM
  • SSD

I zobacz czy będą jakieś lepsze propozycje.

Zobacz ten model: https://www.sklep.precio.pl/pl/p/Notebook-Dell-Latitude-E7450-i5-5300U-8GB-240GB-SSD-FHD-W7P/2824

  • dobry procesor
  • 8 GB RAM (optimum do biura, programów office, internetu, jakiegoś radia w tle)
  • jest dość lekki i bateria trzyma dobrze
  • SSD 240 GB
  • Windows 7Pro
  • można podłączyć dodatkowy monitor FullHD dla wygody pracy

Fajny ale o 3 stówy za drogi :stuck_out_tongue: 1200 to już górna granica niestety.
Taki wypasiony znalazłem ale nigdy nie miałem do czynienia z tą marką…

Ten model ma sens, ale przy zakupie - obawiałbym się sprzedawcy. Nie czuje się bezpiecznie, gdy ktoś szczuje cycem. To zawsze jest jakiś podstęp.

Tego “precio” poleciłem, bo widziałem kilka recenzji na YT ich laptopów, znajomy zamawiał i wszystko było ok.
Jeśli 1200 to maksymalny budżet - szedłbym w:


Możesz wybrać Windows 10 Home i mieścisz się w budżecie:

Do firmy HP nie mam przekonania bo już jednego laptopa od nich miałem i podziękuję. Lenovo i Dell z tego co wiem są ok, nie wiem jak te fujitsu się sprawdzają. No i nie skreślałbym sprzedawcy przez tani chwyt marketingowy z cycem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie wiem po co żyłować się na HGW jak wystarczy Lenovo T530.

Ale nie ma W10 na pokładzie.

Do pracy biurowej to może lepiej byłoby polecić coś z klawiaturą numeryczną? Dyskiem SSD też bym się nie kierował, lepiej kupić tańszy z HDD i dokupić nowy - pewny SSD.

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Tego Win 10 od biedy sam ogarnę jak będzie trzeba.
Rzeczywiście, klawiatura numeryczna też ważna, nie zauważyłem że te mniejsze jej nie mają, wezmę to pod uwagę i dam znać jak zapadnie jakaś decyzja :slight_smile:

W tym budżecie szedłbym w Intela z generacji Haswell, koniecznie z “M” na końcu np. HP ProBook 650 G1, Fujitsu LifeBook E754, Lenovo ThinkPad T440p albo Dell Latitude E6440

Moim zdaniem bardzo fajnym dla Ciebie laptopem będzie taki dell https://www.sferis.pl/laptop-dell-latitude-3350-dell3350i5-5200u8g128ssd133h-core-i5-5200u-133-8gb-ssd-128gb-intel-hd-5500-win10pro-uzywany-p616009

w10 Pro
8GB RAM
procesor intel i5
dysk ssd

@WINDOR No rzeczywiście do prac biurowych 12 cali pasuje idealnie :laughing:

Poza tym regulamin wspomina coś o reklamowaniu, a robienie tego tak nieudolnie powinno być tym bardziej karane :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie