Laptop - problem z dźwiękiem/wykryciem głośników

Witam, mam problem z dźwiękiem, tzn. włączam laptopa - dźwięk normalnie jest. Przy ruszeniu matrycą albo laptopem słychać charakterystyczne skrzypnięcie/trzaśnięcie? i od tej pory dźwięku nie ma. Wtedy często pomaga ponowne uruchomienie komputera, ale nie zawsze. Czasami po ponownym uruchomieniu przy symbolu głośniki pojawia się czerwona ikonka - brak podłączonych głośników lub głośniki (2 - realtek high defition audio) - wtedy głosu nie ma. Trzeba uruchamiać ponownie komputer aż znów zaskoczy i pojawią się normalne głośniki. Rozkręcałem, na początku wyglądało to tak jakby wtyczka od głośników się wypinała, po poprawieniu był jakiś czas spokój, ale teraz i to nie pomaga. Co może być przyczyną? Jestem zielony w tych tematach.

Możliwe że obluzowaniu uległo złącze głośników w Twoim laptopie lub któryś z przewodów głośnikowych uszkodził się i robi zwarcie przy otwieraniu matrycy. Wymiana głośników w laptopie o ile są dostępne w sprzedaży nie jest skomplikowaną czynnością ale i tak wymaga rozkręcenia prawie całego urządzenia by się do nich dostać.