Laptop problem z rozdzielczością

Witam,

Mam problem z rozdzielczością w Asus K53SV-SX187

max jaką mogę ustawić jest tylko 1024x768. Matryca natomiast ma 1366 x 768

Sterowniki zainstalowałem z płyty asusa.

System to Windows 7 Ultimate 64 bity

w Dxdiag nie mogę sprawdzić żadnego przyspieszenia. nie wiem czy nie trzeba zainstalować directx?

i nie wiem czy ten laptop nie posiada dwóch grafik ale nie wiem jak ją przełączyć jeśli posiada.

W menedżer urządzeń wyświetla tą Nvidie GeForce GT540M i zaraz pod nia jest standardowa karta grafincza VGA.

Gdy wchodzę w grę systemową pisze “Przyspieszenie sprzętowe jest wyłączone lub nieobsługiwane przez sterowniki karty wideo, co może spowodować wolniejsze działanie gry.Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki karty wideo i że przyspieszenie sprzętowe jest włączone.”

Moje pytanie brzmi jak zrobić większą rozdzielczość?

Ściągałem już sterowniki z ich strony także a gdy je instalowałem to przy sprawdzaniu systemu wyskakiwał błąd “Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleść zgodnego sprzetu graficznego”

Z góry dziękuję i pozdrawiam prosił bym o szybką odpowiedź.

Zainstaluj sterowniki do GeForca http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi … er-pl.html

Myślę, że po tym wszystko będzie prawidłowo.

Chodzi o te które podałem wyżej ?

właśnie te mam i nie chce mi ich odpalić wcale. Jakiś pomysł jeszcze?

przywróć oryginalny system z nośnika jeśli posiadasz lub z ukrytej partycji

Odinstaluj sterowniki od karty graficznej, zrestartuj komputer (nawet dwukrotnie!) i zainstaluj te: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Wpisz w lewym, górnym rogu K53SV, wybierz system i pobierz z pozycji VGA (drugi(!) z góry, wersja …6721).

Po zainstalowaniu, sprawdź rozdzielczość na Pulpicie (PKM). Zastosuj zalecaną. Nic innego nie zrobisz.

Ściągłem z ich strony te sterowniki lecz tym razem wyskakuje mi

"Instalacja nie może być kontynuowana

You must instyall an Intel(znaczek R) driver first"

to wyskakuje p[rzy sprawdzaniu systemu.

Orginalnej płyty nie mam kupiłem go bez systemu.

W ostatecznosci moge jeszcze raz format zrobić.

Problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za propozycje :slight_smile:

Pozdrawiam

Mógłbyś podać jak rozwiązany?

tak jak napisane w komencie, najpierw sterowniki do chipsetu intela potem sterowniki grafiki.