Laptop - problemy z wydajnością

Witam! Posiadam Asusa n52 DA ( procek Turion p520, 4gb Ramu, grafa ati hd 5730 1gb) Mam problem z płynnosścią w grach, a przy tej grafice ( nie mówie o full detalach) powinno to wyglądać lepiej. Przyklad ? GTA 4 - ustawione z rodzialka 1024 bodajze (!) i tez scina jak cholera a w tle nie bylo ani przegladarki ani nic …

W COD black ops też na mniejszej rozdzialce scina, niby da sie grac ale jednak zero przyjemnosci. Dodam tylko że lapek ma z pół roku wiec raczej nie powinno mu nic być, chociaż grzeje mocno, ale to już chyba ten typ tak ma -,- No ale co do tych gier to mam wątpliwośc specjalnie dodałem kostke ramu by mieć te 4 gb z myślą że dzięki temu będzie płynniej a tu nic nie dało …

Po uruchomieniu:

eqp.png

55126731816631050070.png

w tle GTA 4

c7b.png

58104719620872544052.png

Jeśli chodzi o GTA4 i COD BO to niestety wymagają one czterordzeniowych procesorów, aby płynnie chodzić, bo są strasznie kiepsko zoptymalizowane, i tu myślę tkwi problem, temat tych dwóch gier był wałkowany niejednokrotnie. A zintegrowana grafa, mimo że dedykowana to i tak jest słaba, mam stacjonarkę z lepszym prockiem i grafą a też nie czerpałem zbytniej przyjemności z płynnej gry.

Co do temperatur, trzymaj lapka na twardym podłożu z dala od źródeł ciepła i kup jakąś dobrą podstawkę chłodzącą, aby zbić chociaż kilka stopni.

A czy widzisz że najwyższ temperatura w Core temp wynosi 96 stopni?/ To stanowczo za dużo i procek może zmniejszać taktowanie aby obniżyć temperaturę w grach.

no właśnie też mi się wydaje że jest za wysoka, nieraz nie gram w nic a wiatraczek chodzi jak podczas rozgrywki :stuck_out_tongue:

Podstawke pod lapka mam ( co prawda nie chłodząca ale cóż) jednak wydaje mi się że coś z nim nie tak.

Oddać na gwarancje bym oddał ( ma tylko pół roku) ale nie widzi mi się zostać bez sprzętu…

Jak dla mnie to po prostu procesor jest za słaby na tą grę. Nie oszukujmy się, mobilne wersje procesorów AMD są bardzo słabe w porównaniu do Intelowskich.

ale pomijając już tą grę, chociaż nie zgadzam się do końca bo nie jest taki tragiczny ten procek i na srednich czy juz nawet minimalnych powinno isc gladko bez przyciec, ale teraz skupiam sie bardziej nad tymi temperaurami :stuck_out_tongue: nieraz co patrze na forum mowia ze maja po 50 stopni i to na 3rdzeniowym a tu takie cos …

Mów do słupa słup jak ■■■■. Te dwie gry są tragicznie skopane, mimo że od ich premier minęło już sporo czasu, to nawet teraz trzeba kupić drogi zestaw stacjonarny, aby móc w 100% w to pograć, czy to na minimalnych czy maksymalnych detalach, było o tym pisane nawet na tym forum już setki razy.

ejj no nie powiesz mi ze nie da sie normalnie pograc w gta 4, wyszly latki przeciez ktore poprawiaja te gre :stuck_out_tongue: nie kazdy ma kompa najnowszego a mimo wszystko smiga, nie chodzi mi zeby idelanie chodzilo tylko zeby chociaz bylo w miare plynnie, a moim zdaniem jak juz kolega wyzej tam pisal ze to mzoe byc wina tych wysokich temperatur, zreszta nawet PES 2012 jak wlacze wysoka rozdzialke to tez potrafi przyciac -,- no a napewno spelnia wymagania tej gry w 100 % :stuck_out_tongue: