Laptop programowanie/gry do 3000zł

Cześć, chciałbym prosić o rekomendacje laptopów, które będą służyć przy kodowaniu oraz w między czasie pograniu w jakieś mniej wymagające gry. Piszę głownie w PHP więc zależy mi głównie na płynnej obsłudze środowiska i serwera lokalnego.
Cechy które mnie interesują:

  • coś co w mniejszym stopniu męczy oczy (może matowa matryca jest rozwiązaniem?)
  • pojemny dysk (+500GB)
  • wygodna klawiatura
  • żeby głośnik nie był zbyt cichy
  • duży ekran

Poza tym chciałbym żeby oczywiście procek + grafika była na poziomie.
Budżet: do 3000 zł.

Przed założeniem tematu przeglądąłem rankingi i Acer Aspire F5-573G jest często wymieniany. Co myślicie?

Matryca TN - najsłabsze ogniwo tego lapka.

Do programowania znacznie wygodniejszy będzie DELL Inspiron 17 5767
Może nie jest tak mobilny, bo to 17 cali i swoje waży, ale do programowania będzie niezwykle wygodny ze względu na powierzchnię matrycy. (IPS Matowa), po drugie pełna klawiatura wraz z klawiszami numerycznymi.
Do gier też się nadaje.

Tu masz dosyć rzetelną recenzję:


(oczywiście Polska wersja lapka ma inny enter - “normalny”)

Dostaniesz go w cenie od 2500zł z i3, 3000-3300 z i5.

I tu jest sedno wymagań. Z jak bardzo wymagających narzędzi korzystasz.
Z mojego doświadczenia do przyjemnej pracy w programowaniu to min. 8 ramu i dysk ssd.
W moim przypadku sama wymiana dysku z hdd na ssd przyniosła dużo przyjemności z pracy niż wcześniej.

Dopiero zaczynam przygodę z programowaniem więc sam nie wiem dokładnie jakich narzędzi będę potrzebował. Jednak przesiadam się z 6-letniej Toshiby Satellite c660 więc myślę, że różnica będzie odczuwalna :slight_smile: