Laptop przegrzewa się

Dobry wieczór,

Jak w temacie, laptop (Dell Inspiron, procesor intel Pentium, system Windows 7) przegrzewa się szybko, aż do wyłączenia. Zużycie CPU bywa że sięga 98%, pamięci 2,50GB. Nie wiem, co go tak “zajmuje”? Podobno nie ma wirusów ani innych przybłęd. Nie wiem, skąd tyle tego? Będę wdzięczna za pomoc.

Albo wirus ,a jak masz obciążenie CPU 98% to coś intensywnie dział co skutkuje pracą dysku i procesora cały czas co skutkuje poborem prądu większym i nagrzewaniem się części  - do tego pasty wszystkie wymieniałeś ? bo jak nie to też wina starej pasty może być . Warto tez ogarnąć pc z virusów etc

 

Warto po 1 skany etc po 2 pasta i test potem pod obciążeniem - gra czy programy jakieś  

Cześć,

 

Zacząłbym od wyczyszczenia sprzętu z kurzu. Jeżeli laptop jest na gwarancji to warto z niej skorzystać, jeżeli nie - można to zrobić samodzielnie, o ile wiesz jak.

pokaż okno wszystkich procesów

Laptop był kupiony w 2010, więc już raczej gwarancji nie ma :slight_smile: nie używam i nigdy nie używałam go do gier. Komputer dopiero co włączyłam, więc wciąż jest ok, jeśli chodzi o temperaturę. Nie wiem, jak mogę pokaza okno wszystkich procesów. Printscreena nie mogę załączyć do posta. To, co widzę, to często, to zużycie prezentowane na podsumowaniu odbiega od tego, co widzę w oknie wszystkich procesów.

Komputer skanowałam anti malware bites i combofix. A raczej kolega z działu IT w firmie, w której pracuję. Combofix cos tam znalazł ale i wykopane to zostało. Podobno komputer jest czysty. Kolega też “przedmuchał” kompa sprężonym powietrzem.

Co to jest stara pasta?

Pasta - przeczytaj

 

Napisz jaki to konkretnie model - inspiron to cała rodzina Della… popatrzy się w necie jaki jest dostęp do podzespołów (możliwe że będziesz musiała odwiedzić sewis i zlecić czyszczenie oraz wymianę pasty / termopadów - przyjemność zależnie od serwisu to 80-150zł, a i pytaj na ile dają gwarancję za usługę?)

 

Zdjęcia / screeny wrzuć najpierw na darmowy hosting typu “fotem.pl”, a potem na forum - najprościej. Albo przeszukaj forum - > jest poradnik jak dodawać zdjęcia

 

Jak napisał kolega @rgabrysiak - trzeba by dać to komuś kto się zna i konkretnie rozbierze sprzęt i go wyczyści, a nie tylko przedmucha… 

Laptop to Dell Inspiron 1545 Model No: PP41L Jak sprawdzicz czy to na pewno pasta tudzież termopady? Oj, chyba bez serwisu się nie obędzie :frowning:

 

Serwis.

W tym modelu sama wymiana pasty to prosta sprawa jednak jeśli się nie znasz bezpieczniej oddać lapka do serwisu - kompletne czyszczenie chłodzenia wymaga niewielkiej wprawy. Filmik z rozbiórki poniżej (Ciebie interesuje fragment do 1:50)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ldaE6k3EfRU

Zauważyłam też, że najpierw nagrzewa się po lewej stronie touchpad (patrząc na laptopa od góry, nie od spodu), potem to się rozchodzi po całości, ale wciaż ta lewa strona jest najcieplejsza.

po lewej na dole masz dysk twardy a po lewej na górze (tył obudowy - 1c11a72cf0aec6412159cab6db15ca.jpg

masz otwór wylotowy / grill od chłodzenia - to miejsce zawsze sie bedzie nagrzewac pierwsze a jeśli otwór jest przysłonięty to nawet szybko bardzo…

Po lewej na dole. Nic nie jest przysłonięte. Dochodzi do paranoi, że używam komputera trzymając go w jednej ręce, opieram rogiem o kolano, a od spodu go wachluję zeszytem, żeby w ogóle coś na nim zrobić. Jutro idzie do serwisu. Ta wymiana, którą pokazałeś, rzeczywiście nie jest super skomplikowana, ale obawiam się, że po pierwsze, nie mam takiego wyczucia i boję się, że coś mogę uszkodzić. Po drugie, w serwisie zrobią mu diagnostykę, a może to coś jeszcze szwankuje. Szwagrowi coś wymieniali i na to coś tam dawali pół roku gwarancji. Zobaczę, co powiedzą na temat laptopa. 

Przez sprężone powietrze zbitek kurzu zatrzymał wentylator. Wszystko przeczyszczone, wymienione - koszt 50PLN, gwarancja 3 miesiące. Komputer jest ok i cichutki. Co do procesora, to załączam printscreeny:

http://www.fotem.pl/show/full/a957abafc268747ccde2738dc02

A tu co on tam miele:

http://www.fotem.pl/show/full/231a00112fcad56c88987d5b68a5c

http://www.fotem.pl/show/full/e243268cd64f7023d0ac26ae8e7

Nie za bardzo wiem, które mogę bezpiecznie zatrzymać.

Co to problemów z tym obciązeniem procka proponuję założyć nowy temat w dziale bezpieczeństwo. Wrzuć logi z FRST.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/