Laptop przestaje się ładować i zawiesza się

Witam mam problem z laptopem.

Przestaje się ładować a nawet przy podłączeniu już jest problem, muszę nie raz wyjmować wtyczkę i podłączać po 15 razy.

Gdy poruszam wtyczką przestaję się ładować i zaczynają mrugać wszystkie diody, wtyczka też się często mocno nagrzewa, że idzie się poparzyć.

Problem ten występuje już od kilku miesięcy jednakże w serwisie wycenili się przynajmniej 200zł za z diagnozowanie i usunięcie usterki więc zrezygnowałem.

Teraz mam jednak nowy problem otóż laptop całkowicie się zawiesza i na nic nie reaguje już 4 raz i zaczyna brzęczeć głośnik oraz słuchawki jeżeli były podłączone.

Jak na razie zauważyłem to tylko w grze. Jestem ciekawe czy to ma coś wspólnego z zasilaczem, gniazdem czy to może np. problem z kartą graficzną?

Mam laptopa od roku a jak patrze na problemy z nim to mam wrażenie, że 3 lata. Nie polecam acerów…

Acer to bardzo dobry laptop, mieści się w czołówce najlepszych, spróbuj go przeczyścić, zobacz czy się nie przegrzewają podzespoły a jak coś to wymień zasilacz.

Gniazdo ładowania prawdopodobnie się od płyty odlutowało, jak wtyczka ci się grzeje to prawdopodobnie w zasilaczu jest jakieś zwarcie, jeśli masz opcję pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź.

I tak może też być i to pewnie tak jest kolego no bo zazwyczaj Acerki nie zawodzą uwierz, nawet mój staruszek Acer 3000 jest git a ma tyle lat, że hoho, ale jak się dba to się ma

W tych nowszych gniazdo dosyć często pada nie mówię że w każdym może trafiłeś taką sztukę, ale acery są ok.

Zasilacz nie mam za bardzo gdzie sprawdzić…

Gniazdo jak patrzałem to nie jest przylutowane do niczego bo się rusza.

Co mogą oznaczać wszystkie mrugające diody? Jest na to jakaś zasada?

Można jakoś sprawdzić bez odkręcania go (bo miewam z tym problemy, nie mam już 3 gwintów na śrubki ;/) czy gniazdo jest jakoś przylutowywane czy na kabel?

Mój lapek to Acer Aspire 5741g. Dzięki i pozdrawiam:)