Laptop przestał działać na baterii

Acer 5920G, baterie wyczuwa i ładuje ale jak odłącze zasilanie to wyłącza się całkowicie, nie daje się też włączyć jak nie jest podłączony do gniazdka. Bateria nie jest oryginalna, jakiś zamiennik ale po wymianie przez ponad pół roku wszystko było ok.

Może szlag ją trafił. Baterie zwykle mają na pół roku gwarancję, po tym czasie, jeśli to zamiennik, często potrafią paść.

Wiem, że jest to trudne, ale jeśli masz możliwość, sprawdź ją na innym laptopie.

Możesz też spróbować (co pewnie się uda) wyciągnąć baterię i podłączyć samo zasilanie z gniazdka. Chociaż tutaj wina ewidentna jest baterii.

Dzięki za odp.,czyli wychodzi że bateria bo znalazłem starą oryginalną i wszystko działa jak trzeba, tylko zastanawia mnie jedna rzecz, jak to możliwe że bateria cały czas trzymała około 2h (korzystałem z laptopa na baterii średnio z 2,3 razy w tygodniu) i nagle koniec.

Z tego co pamiętam kiedy ją kupiłem to wytrzymała jakieś 7-8 miesięcy, co ciekawe miała niby większą pojemność od oryginalnej a już od początku trzymała max 2h ( a powinna chociaż ze 3h tak jak oryginalna jak była nowa)

Przemek mama nadzieję że bateria z tego linku jest sprawdzona bo właśnie taką zamierzam teraz kupić

Bo te “większe” pojemności z reguły są mniejsze, dlatego zaleca się kupować oryginały. Tak samo jak mega pojemności baterii w telefonach. Prawdopodobnie dałeś się naciąć na chiński szajs.

kupywałem ostatnio baterię w tej firmie i jest bardzo dobra u mnie pracuje laptop 3h bez obciążenia w moim asusie pojemność zamiennika 5200 mAh,a oryginał 4500 mAh widać wyrażną różnicę :smiley: .z tego co wyczytałem musiałeś kupić widocznie “chiński szajs” skoro teraz odmówiła posłuszeństwa.

Dodane 23.06.2012 (So) 22:00

Daj mi znać :slight_smile: