Laptop sam się podgłaśnia - win10

(plotex) #1

Hej,
Piszę do Was jeszcze raz. Pomogliście mi z panele sterownia nvidii, to też mam nadzieje że ktoś mi pomoże w jeszcze jednej sprawie.
Gdy pracuje na laptopie (Dell Vostro, karta dźwiękowa Realteka) słucham sobie radia internetowego przeważnie. Problem polega na tym, że losowo, co jakiś czas na 2-4 sekundy laptop sam zwiększa poziom głośności po czym wraca do ustawionego poziomu. Jest to męczące gdy muzyka leci cicho wieczorami a tu nagle trochę głośniej. Dzieje się to na wbudowany głośnikach. Na początku problem zauważyłem na VLC, zainstalowame AIMP to samo, Winamp to samo. Myślałem że może kodeki MP3, zainstalowałem zestaw FFDShow z bazy portalu, bo pod win10 jakimś cudem nie otwierał winamp zakodowanego strumienia AAC. Po instalacji kodeków poszło, ale problem z głośnością dalej się objawia.
Skasowałem sterowniki od nowości della, zainstalowałem ze strony Realteka, to samo. Usunąłem całkowicie, windows znalazł swoje, po czym doinstalował Realteka po swojemu, dalej to samo.
Jeśli chodzi o wszelkie dodatki ulepszające dźwięk, wyłączone w programach jak i we właściwościach karty. Normalizacja poziomu głośności w programach wyłączona i sterowniku wyłączona.
Może ktoś coś wie jak pomóc?
Jeśli chodzi o poziom głośności stacji to jest ok, bo na dwóch innych laptopach nić takiego się nie dzieje. A radio internetowe czasami jest włączone praktycznie cały dzień. Na pozostałych laptopach radyjko jest włączone poprzez winampa, na jednym jest win7 na drugim XP.