Laptop sam się resetuje podczas grania

Witam! Posiadam problem taki jak widnieje w tytule. Laptop resetue się sam, po ok 2 godzinach gry…
Temperaturę w spoczynku i w stresie przesyłam na załączonych obrazkach :wink: Podejrzewam, że może być coś z dyskiem, ale nie jestem pewien. Laptop był czyszczony ok 1 miesiąc temu, pasta również została wymieniana. Podkładkę chłodzącą też posiadam. Proszę o pomoc, pozdrawiam. P.S Screen z temperatury w stresie został zrobiony po 30 minutach gry. Jeśli czegoś nie podałem, przepraszam.

To tak, czyszczenie kompresorem i wymiana pasty termoprzewodzącej - bez tego nie masz co testować nawet.

Jak na 30 min gry temperatury za wysokie…

Ale pitolisz, ja po 30min grania w WoW mam 90 stopni :grin:

O kurde to faktycznie może przesadzam

To daj screeny z health i benchmark z hdtune, a jak masz czas to error scan zrób.

Wybaczam.

Pisz odpowiedzi lub co dopisujesz po edycji bo wypowiedzi jak z księżyca wyglądają😀

Myślisz, że nawet jak go czyściłem sprężonym powietrzem i wymieniałem pastę miesiąc temu, to może to być przyczyna kłopotu?

Proszę, jak będzie potrzeba to zrobie tego error scana.
health1 health2 hdtune

Zauważyłem w dzienniku zdarzeń, że błąd krytyczny Kernel-Power jest przyczyną wszystkich ostatnich uruchomień ponownie laptopa, jak naprawić ten błąd?

Kernel power jest od problemów z zasilaniem (albo nieraz tylko sygnalizuje że komp się wyłączył) , masz tak zarówno na baterii jak i przy wpiętym do prądu?

Nie sprawdzałem na baterii, jak gram to zawsze na podłączonym kablu.

Na baterii nie odpali Ci się dedykowana karta graficzna.

To jak sprawdzić co jest przyczyną tego błędu Kenel-Power?

wrzuć przykładowego ss co występuje przed kernel-power

Ciekawe skąd to 0,7MB/s i dlaczego wyżej masz health na 94%, a nie na 100%
Miałem na myśli zakładkę health z hdtune.

Wrzuć screen ze wszystkimi zdarzeniami w okolicach ostatniego Kernel-Power.
Tak 15min przed i 15min po wystąpieniu Kernel-Power.

Obstawiam, że pewnie błąd sterownika zasilania/modułu oszczędzania energii.
Przyczyn może być wiele. Może to być też problem z kartą graficzną lub ogólnie z układem chłodzenia.

O to zakładka health z hdtune:
HDTune_Health_ST1000LM024_HN-M101MBB

Masz dziwnie dużo błędów w C8.
Ten benchmark kilka razy wykonaj i zobacz czy to był przypadek z tymi spadkami na wykresie.

Zrobiłem 3 benchmarki pod rząd. Oto rezultaty:
HDTune_Benchmark_ST1000LM024_HN-M101MBB HDTune_Benchmark_ST1000LM024_HN-M101MhBB HDTune_Benchmark_ST1000LM024_HN-M101sadsaMBB