Laptop sam się usypia podczas grania!

Witam, 

 

Jestem tutaj nowy  i nie wiem czy w dobrej zakładce robię ten post, 

 

Posiadam Laptop Toshiba Satellite Pro L50 - A - 133

 

Problem tak jak w temacie, to przegrzewanie się. 

 

Jeśli chodzi o porady typu, przeczyść wnętrze, wymień pastę, dokręć śrubki to już to robiłem i nadal nic nie pomaga. Na 99% nie jest to wina zbyt wysokiej temperatury procesora (77/105), ani karty graficznej (68). Zauważyłem, że najcieplejsza jest pamięć RAM. Wszystko to zachodzi chyba tylko jak gram w CoD’a Black Ops’a 2. Ustawienia graficzne nie są najwyższe, a tryb laptopa to zrównoważony. 

Laptop NIE WYŁĄCZA SIĘ, tylko przechodzi z stan uśpienia, a kiedy nacisnę przycisk ON pokazuje się okno logowania a programy są nadal włączone. W ustawieniach zasilania wszystkie funkcje usypiania są wyłączone. 

 

Jakieś sugestie ? :stuck_out_tongue:

Na początek może jakiś skan na obecność złośliwego oprogramowania/wirusów, test pamięci ram, najlepiej memtestem, i może jeszcze stress test procesora i grafiki, by sprawdzić czy sytuacja zachodzi tylko podczas gry w CoD’a czy ogólnie pod obciążeniem.

Jaki zrobić stress test dla procesora i grafiki ? 

np Aida64,OCCT

 

Wrzuć scren z HWMonitor.

Możesz też użyć FurMark’a i Prime95, najlepiej uruchom oba na raz. Do podglądania temperatury, tak jak już JNJN napisał HWMonitor najlepszy.

Wirusów nie mam, ale mam problem bo w HWMonitorze nie mam podglądu na temperaturę RAM’u. A jeśli to rzeczywiście przegrzewanie się RAM’u to jak temu zapobiec ? 

 

To nic dziwnego, ram sprawdź za pomocą programu Memtest+. Ram raczej się nie przegrzewa, co najwyżej jest uszkodzony.

Sprawdzałem MemTestem ale wykazało 0 errorów 

Jeśli MT+ nie wykazał błędów to nie mieszałbym ramu do problemu. Wykonałeś stress testy? Jeśli tak to napisz jakie temperatury miałeś po godzinie albo dwóch i czy działo się w tym czasie coś dziwnego. 

Jeszcze nie wykonałem, ale zrobię to jeszcze dzisiaj i napisze jak poszły 

Przestań kombinować jak łysy pod góre.W twoim modelu RAM sasiaduje bezpośrednio z prockiem,nic dziwnego że się od niego grzeje.Laptop to nie blaszak .Do odprowadzania ciepła montuje się w nim turbine powietrzną (a nie zwykły wentylator) i ciepłowód(heat pipe).W wypadku przegrzewania przyczyny szuka sie w grillu wylotowym (bywa zatkany a nie widać tego z zewnątrz)oraz ciepłowodzie (rzadziej)który utracił szczelność i ulotnił się z niego czynnik roboczy. Zacznij od dokładnego sprawdzenia grilla ! Możesz go np przedmuchać od zewnątrz ( przy wyłączonym lapku )sprężonym powietrzem .

Zapewne grill to końcówka radiatora zboku laptopa ? Jeśli chodzi o to, to wszystko jest tam wyczyszczone. Jeśli powiesz co to “prock” to postaram się sprawdzi czy RAM pobiera od niego ciepło. Heat pipe odprowadza ciepło tylko od procesora i karty graficznej, które podczas usypiania laptopa są normalnej temperatury. 

Hej,

Gdyby komputer się przegrzewał, wyłączałby się, a nie usypiał. Faktycznie sprawdziłbym, czy to faktycznie nie wojna naciskanego skrótu klawiszowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej sprawdzę to, a co z gorącym RAM’em ? 

Hej,

Nic. RAM może pracować w wysokich temperaturach i nie powinno to w żaden sposób wpływać na jego działanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie sprawdziłem, czy usypianie nie jest winą kombinacji klawiszy - nie jest. Laptop się uśpił a naciskałem tylko klawisze A i W. Jakieś inne sugestie ? 

Hej,

Próbowałeś pograć na zewnętrznej klawiaturze na USB? Może w tej z laptopa jest jakiś problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie cały czas gram na zewnętrznej. 

Zrobiłem dzisiaj jeszcze jeden skan anty-wirusowy i wykrył mi dwa “błędy” 

c:\program files (x86)\indepthint.dll 

Skanowałem Avastem, pokazuje jeszcze, że stan zagrożenia jest wysoki. Zagrożenie Win32:Adware-gen [Adw] oraz Win32:SProtector-R [Adw]

Nie da się tych plików naprawić 

Hej,

W takim razie spróbuj zagrać na klawiaturze laptopa. Jeśli zaś chodzi o zagrożenia, to załóż nowy wątek w dziale bezpieczeństwo i podaj wymagane logi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Grałem na klawiaturze laptopa i przez ok 20 min nic się nie wydarzyło, ale moim zdaniem to nie jest wina klawiatury USB. Nie ma na niej ustawionej kombinacji klawiszy od uśpienia, poza tym kiedy się wyłączyć przytrzymywałem klawisze W i A, tak jak już pisałem. Usypianie nie dzieje się regularnie