Laptop sam się włącza

Witam

Posiadam laptopa msi gt80 z kartą graficzną gtx 980 sli 2x 8gb na Windowsie 10 i mam  problem z włączaniem się laptopa. tj. po wyłączeniu laptopa idę spać budzę się po paru godzinach, a tam laptop włączony. Próbowałem go już wyłączać na parę sposobów (naciśnięcie guzika power, przez pasek zadań wyłączyć, odpinać od zasilania  i dalej to samo). Proszę o pomoc.

Sprawdź zaplanowane zadania, może się aktualizuje, albo puszcza antywirusa.

Sprawdź też w opcjach zasilania, czy oby na pewno pod opcją “Zamknij” jest wyłączenie komputera, a nie np wstrzymanie, czy hibernacja.

faktycznie przyciski były wszystkie ustawione na ‘uśpij’ … tylko po co teraz windows 10 ustawia tak głupio (takie głupie, że nie domyśliłbym się) ? ale dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja działam na windows 8.1 i jak dam na uśpienie to też mi się w nocy włącza. Zdarzyło mi się również, że włączył mi się jak był na uśpieniu ruszeniem myszki.

Opcję " wake on usb" w biosie wystarczy odznaczyć i będzie spał aż się klapy nie otworzy albo przyciskiem nie wybudzi ale tu już w systemie ustawiamy oczekiwane zachowania.